Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 


İZMİR YDS KURSU ve İZMİR'DE YDS KURSLARIMIZ

 

YDS Deneme Sınavı ve İzmir YDS Kursları:

 

İzmir'de YDS kurs ve YDS eğitimlerimizde profesyonel danışmanlar, etkin ve seçkin kadromuzla sizleri YDS sınavlarına hazırlıyor ve YDS'de başarının anahtarını sizlere teslim ediyoruz.

 

YDS kurs müfredatımızı Türkiye'nin önde gelen eğitmenlerinden ve YDS Serisi kitaplarının yazarı Sayın Nejat Alperen danışmanlığında ve profesyonel eğitmen kadromuzla yürütüyoruz. YDS ile ilgili güncel çalışmalarımızı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

İNGİLİZCE SINAVLARA HAZIRLIK Facebook Sayfamız:

 

 

İNGİLİZCE SINAVLARA HAZIRLIK Facebook Grubumuz:

 

YDS ile ilgili güncel alıştırma, soru ve yanıtların interaktif şekilde paylaşıldığı İngilizce Sınavlara Hazırlık Facebook grubumuza da üye olabilirsiniz. YDS ile ilgili diğer konu görüş ve düşüncelerin paylaşıldığı www.izmirdeydskurslari.com web sitemizi de ziyaret edebilirsiniz. İngilizce Sınavlara Hazırlık Facebook grubumuza katılmak için Facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsüne tıklayabilirsiniz.

 

 

Bakın ENGLISH WEST adaylarımıza YDS hazırlık programlarında neler sunuyor:

 

Bildiğiniz gibi ÖSYM tarafından yapılan radikal bir değişiklikle ilk YDS sınavı 1 Eylül 2013 tarihinde yapıldı. 2013 Nisan ayında gerçekleşen ilk YDS sınavının yankılarını ÖSYM ciddiye almış olacak ki Eylül ayında yapılan YDS sınavı çok daha basit ve anlaşılır bir formatta adaylara verildi. 2014 yılı itibarı ile sınav formatının değişeceğini öngördüğümüz YDS sınavı için kulağımıza gelen dedikodulara göre ÖSYM, dünya devi PEARSON ile bu sistem üzerinde anlaştı. ÖSYM sınavın altyapısını PEARSON'ın uyguladığı metoda benzer bir sistem ile adaylara sunacak. Buna göre bugüne kadar ağırlıklı gramer konularının ön plana çıktığı geleneksel YDS formatı yerini, salt olarak ölçülebilecek Listening - Writing - Reading ve bir çok kurumun eğitim sistemi itibarı ile ihmal ettiği Speaking bölümlerine bırakacak. ENGLISH WEST olarak bizler LCCI Programlarımız çerçevesinde PEARSON ile direkt çalışıyoruz. Dolayısı ile QuadProTech ve Callan Method ile verdiğimiz İngilizce konuşma (Spoken) desteği yanında hem metodun işleyişi gereği Listening - Reading - Writing bölümlerini veriyor, hem de LCCI'ın PEARSON deneyimini adaylarımızla şimdiden paylaşıyoruz. Biz, yeni nesil YDS sınav sistemine adaylarımızı bugünden hazırlıyoruz.

 

 

Ünlü Yazar Sayın Nejat Alperen'in dil okulumuzda verdiği bir YDS semineri

 

LCCI - PEARSON London Chamber of Commerce & Industry yetkili sınav merkezi olarak yeni nesil YDS sınav sistemine göre adaylarımızın genel İngilizce seviyelerinin minimum 14 İngilizce tense ve 2450 temel İngilizce kelime dağarcığına sahip oldukları - ve kesinlikle konuşabildikleri - Cambridge First Certificate seviyesine sahip olmalarını öneriyoruz. Buna göre adaylarımızın en zayıf oldukları "İngilizce iletişim ve konuşma becerilerini" geliştirmelerini ve bu paralelde bir eğitim almalarını öneriyoruz. Çünkü duyulan her İngilizce kelimenin konuşma olarak cümlelere dönüşmesi belli bir zamanı alacaktır.

 

Bugüne kadar mevcut YDS teknik ve soru çözme teknikleri ile eğitim almış öğrencilerimiz arzu ederlerse yine klasik YDS sistemi ile YDS yolculuklarına ENGLISH WEST sistem ve kalitesi ile devam edebilirler ancak gerek duyumlarımız gerekse basına sızan söylentilere göre 1980'lerin başından bugüne kadar gelen klasik sistemin artık yerini yeni nesil YDS sınav sistemine bırakacağı açık açık görünüyor ve görünen köy bu noktada kılavuz istemiyor. Bu noktadan itibaren yeni nesil YDS sınav sistemine yatırım yapacak her aday bizce kazançlı çıkacaktır. LCCI - PEARSON yetkili sınav merkezi olarak verdiğimiz uluslararası geçerli sertifika ve diplomaların da ÖSYM tarafından ayrıca akredite edilme olasılığı bizleri daha da heyecanlandırmaktadır.

 

Özetle adaylarımızın YDS hazırlık programlarında 2 adet tercihi bulunuyor :

 

1- Yeni Nesil YDS Sınavı Hazırlık Programımız:

 

Buna göre bugüne kadar klasik YDS ve Milli Eğitim Müfredatı ile İngilizce almış ve gramer eğitimine artık doymuş adaylarımızın QuadProTech ve Callan Method ile verdiğimiz spoken (İngilizce konuşma) ağırlıklı programımıza kayıt olmalarını sağlıyoruz. Bunun için adaylarımıza bir seviye belirleme sınavı sunuyoruz ancak bu sınav tamamen karşılıklı soru - cevap şeklinde ve tamamen "Spoken" bazlı yapılmaktadır. Adayımızın 1405 paragraftan oluşan konuşma seviyesi genellikle yazılı seviyelerinden daha düşük çıkmaktadır. Öğrencilerimizi zayıf oldukları seviyeden itibaren ele alıyor ve gerekli eğitimleri QuadProTech ve üstün Callan Metodumuz ile kendilerine 1/4 zamanda sunuyor ve adaylarımızın rakiplerinin 1 adım önüne geçmelerini sağlıyoruz. CFC seviyesine ulaşan her adayımız Speaking yanında Listening - Writing ve Reading konularına da hakim olur. Eğitim süresi içinde adayların eksik oldukları gramer konuları da ayrıca kendilerine verilir ve adayın 14 tense ve 2450 kelimeyi efektif şekilde kullanabildikleri Cambridge First Certificate seviyesine ulaşırlar. Bu eğitimimizin başarısı, kurumumuzun garantisi kapsamında yer alır. Derslerimize düzenli katılan her adayımız bu garanti kapsamında bulunur. Bu programımıza katılmak isteyen adaylarımızın İngilizce konuşma (Spoken) testimize ücretsiz katılabilirler. YDS Spoken bölümüne hazırlık için verdiğimiz İngilizce konuşma derslerimiz adaylarımızın sahip oldukları İngilizce seviyesine bağlı olarak genellikle 2000 TL ile 3500 TL arası değişiklik göstermektedir. Programa başlangıç için adaylarımızın ENGLISH WEST ile iletişime geçmeleri yeterlidir.

 

2- Klasik Sistem İle YDS Sınavı Hazırlık Programlarımız :

 

Uzun süre YDS eğitimi almış ve halen de mevcut sistem ile YDS eğitimi alan öğrencilerimizin tercih ettikleri bir programdır. YDS sistemine hazırlık programına devam etmek isteyen YDS aday öğrencilerimiz için aşağıdaki YDS hazırlık programını sunuyoruz

YDS 2016 Programı Hafta İçi Programı Hafta Sonu Programı
YDS Kursu Başlangıç Tarihi 11 Ekim 2016 15 Ekim 2016
YDS Kursu Bitiş Tarihi Ocak 2017 Ocak 2017
Toplam YDS Ders Sayısı 120 YDS Ders 120 YDS Ders
Ders Günleri Salı + Perşembe Cumartesi + Pazar

Ders Saatleri

19:00 - 21:35 14:00 - 16:35

YDS Kurs Ücreti

1800 TL (KDV Dahil) / 6 eşit taksit, 3 ve 5 kişi arası %10 grup indirimi, 6 ve 10 kişi arası %20 grup indirimi uygulanır. Peşin ödeme indirimi %10'dur.

YDS Deneme Sınavı

10 adet YDS deneme sınavı uygulanır, Kurs takvimi süresince her Çarşamba soru çözüm kampları düzenlenir.

YDS Kurs Materyalleri

Özel YDS hazırlık seti
YDS Kurs Müfredatı 96 YDS odaklı grup dersi + 16 ders 1'e 1 + 8 ders YDS soru çözüm teknikleri YDS soru bankası çerçevesinde uygulanacaktır. YDS'de çıkabilecek tüm soru türlerine yönelik YDS çözüm teknikleri, YDS püf noktaları, YDS'de şık eleme yöntemleri ve genel İngilizce gramer tekrarı adaylar verilecektir.

Telafi Ders Günleri

Resmi tatilleri telafi için 1'er saat fazla ders yapılacaktır.
YDS Hazırlık Kursu Fiyat Tablosu:

 

YDS programına kayıt için öğrencinin en az Intermediate seviyesinde olması gerekmektedir. Uzman ENGLISH WEST YDS Hazırlık kadrosu güncellenmiş klasik müfredat ve YDS içeriği ile sizleri YDS sınavına yüksek tempo ile hazırlıyor ve YDS'nin anahtarını sizlere kazandırıyor. YDS Kurs Programlarımız belli bir sistem ve disiplinle kurumumuzda uygulanır. YDS Hazırlık programımız için uyguladığımız standart ve puan garantili ücret skalası aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Fiyatlara KDV Dahildir.

Standart YDS Kurs Ücreti

1800 TL

YDS Kursları İzmir ve YDS Sınavları ile ilgili tarihsel gelişmeler:

 

YDS'nin yakın geçmişine şöyle bir yolculuk yapalım. Yeni isminden hemen sonra 7 Nisan 2013 tarihinde YDS ile ilgili ilk resmi ve somut adım atıldı ve akabinde YDS sınav sonuçları açıklandı. Ardından 1 Eylül'de 2013'de revize olmuş YDS sınavı yapıldı. Adaylardaki genel kanı ilk YDS sınavının KPDS ve ÜDS'ye oranla daha zor olduğu yönündeydi. 1 Eylül'de yapılan YDS sınavı ise ilkine oranla daha kolaydı. Ancak her iki sınav da ileride yapılacak yeni formattaki YDS sınavı ile ilgili her hangi bir ipucu vermiyor çünkü Prof. Dr. Ali Demir'in yaptığı açıklamalara bakılırsa bu tarz bir YDS işkencesi yerini çok daha modern, adil ve daha iyi anlaşılır bir YDS sınavına bırakacaktı.

 

7 Nisan 2013 - Pazar günü yapılan YDS sınav kitapçık ve cevap anahtarını buradan indirebilirsiniz. Bizleri sosyal medya ve web sitelerimiz aracılığı ile takip edebilirsiniz.

 

Geçmişte YDS ile ilgili yapılan açıklamalar şöyle:

 

Beklediğimiz gerçekleşti ve ÖSYM bundan böyle sınavın elektronik ortamda yapılacağı bilgisini verdi. Bununla birlikte temel ve ara netliğe kavuşan diğer bilgiler ise şöyle:

 

1- ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı'nın (YDS) belirli bir geçerlilik süresi olmadığını bildirdi. Daha önceki açıklamaları paralelinde YDS sınavının sürekli geçerli olacağını ancak, kurumların kendi ve inisiyatifleri çerçevesinde belirli bir geçerlilik süresi tanımlayabileceklerini belirtti ve ekledi: "Yabancı dil tazminatı için süre yine KPDS'de olduğu gibi 5 yıl''.

2- Bugüne kadar yapılan KPDS, ÜDS, KPSS, TUS kapsamında ele alınan eski sınavları daha nitelikli ve güncel hale getirmek amacıyla yeni nesil bir sınav sistemi YDS olarak prezante edildi. Bundan böyle YDS artık yılda 2 kez yapılacak

izmir yds kursu, izmir yds kursları, izmirde yds kursu, yds kursu izmir, yds kursları izmir

 
3- YDS bundan böyle 23 ayrı dilde gerçekleştirilecek. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça gibi popüler diller yılda 2, bunun dışındaki diğer diller için her yılın ilkbahar döneminde yapılacağını bildirildi.

4- Kamuoyunun da beklediği gibi mevcut KPDS ve ÜDS'nin geçerlilikleri devam edecek ve yeni gelen adaylar artık YDS'ye girecek. YDS'nin bundan böyle KPDS ve ÜDS ile eşdeğerlilikte olmasını sağlanacak. Dolayısıyla daha önce de öngördüğümüz gibi 2013, yeni nesil YDS sınavına geçiş yılı olarak tarihe geçti.
 

5- YDS sınavı ile ilgili soru sayısı, sınav süresi ve YDS sınav içeriği ile ilgili halen çalışma yapıldığını ve bu sınavın yabancı akranlarında olduğu gibi sesli soru - sesli cevap ve görüntülü soru - görüntülü cevap konseptinde olacağını bildirildi. Bugüne kadar yapılan tüm sınavlarda ezber bozulacak ve YDS kursları ve YDS sınavları artık elektronik ortamda verilmeye başlanacak.
 

6- ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan yabancı dil eşdeğerlik tablolarının YDS için de geçerli olacak. Yeni nesil YDS sınavı, KPDS gibi tek bir alanda yapılacak, soru içerikleri bugüne kadar alışık olduğumuz sağlık bilimleri, fen bilimleri ve sosyal bilimleri kapsayacak şekilde olacak. Önceki yıllarda ÜDS'de yapıldığı gibi ayrı ayrı sağlık bilimleri, sosyal bilimler, fen bilimleri testi hazırlanmayacak.


7- Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) adayların YDS puanlarının yeterli seviyede olması durumunda gerekli tercihleri yapabilecekler. TUS adaylarının yeterli puanı alamamaları halinde TUS'ta başarılı olsalar dahi tercih yapamayacaklar. Bu yabancı dili daha da önemli bir konuma taşıyor.

 

8- KPSS'de var olan İngilizce de yerini YDS sınavına bırakıyor. Devlet Personel Başkanlığı ile yapılacak protokolde bundan böyle KPSS adaylarının alacakları puan hesaplamalarında YDS puanı da dikkate alınarak hesaplanacak. Bu karar, KPSS için de YDS'nin bir gereklilik olduğunu gösteriyor.
 

9- YDS, KPDS ve ÜDS'nin ortak özelliklerini taşıyan bir sınav oldu. Böylece yıllardır KPDS ve ÜDS formatında çalışma yapan ve YDS sınavına girecek adayların bilgi seviyesi veya çalışma tarzında herhangi bir mağduriyetleri olmayacak.
 

10- Eski YDS, yeni LYS-5 sistemine de açıklık getirildi. Buna göre Lisans Yerleştirme Sınavı'ndaki (LYS), yabancı dil testi LYS-5'in kapsamının farklı olduğu resmi ağızdan bildirildi dolayısı ile bugüne kadar yaşanan YDS kavram karmaşasına da bu açıklama ile son verildi. ÖSYM, üniversite yerleştirmelerinde sadece LYS-5'i baz alacak. Adaylardan LYS-5 dışında başka bir sınava girmelerini gerekmeyecek.

 

ENGLISH WEST YDS Kurslarımız, İzmir

 

Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşıldığı üzere gelecek nesil YDS sınavına hazırlanacak adaylarımız için, grup dil okullarımızda halen kullandığımız IDM - Interactive Direct Method ile eğitimlerimize devam ettiğimizi bildirmek istiyoruz. Çünkü ÖSYM'nin özellikle altını çizdiği:

 

    * Sesli soru - Sesli cevap

    * Görüntülü soru - Görüntülü cevap

 

konseptindeki elektronik ortam açıklaması bugüne kadar devam eden biz de dahil bir çok KPDS - ÜDS kursunda hiç de onaylamadığımız şıklardan eleme yöntemi ve İngilizcenin genleri ile oynama taktiğinin bundan sonra geçerli olmayacağını gösteriyor. Çünkü her fırsatta dile getirdiğimiz "Spoken" bölümü olmayan bir sınavın gerçek İngilizce seviyesini yansıtmadığının özellikle altını çizdik. Umudumuz, ÖSYM'nin bundan böyle uluslararası diğer yabancı dil sınavlarında olduğu gibi YDS'nin de elektronik ortamda adayların gerçek İngilizce ya da yabancı dil seviyelerini ölçeceği efektif bir sınav sistemini ele almasıdır. Adayların bilgileri ezber gramer yöntemleri ile değil, bilgi konsepti ile değerlendirilmedir. Çünkü bugüne kadar 90'lı puanları alan adaylar üzerinde yapmış olduğumuz İngilizce konuşma ve iletişim seviye belirleme sınavlarında adayların ne yazık ki aynı başarıyı bu becerilerde göstermediğine şahit olduk. Bu da bugüne kadar yapılan KPDS - ÜDS gibi düzey belirleme sınavının uluslararası platformda aslında ne kadar geçersiz olduğunu bize göstermiştir.

 

Özetle bundan sonra YDS'de ezber değil, İngilizcenin 4 becerisinde (Listening, Writing, Reading ve Speaking) kendisini ifade edebilen aday kazansın. English West olarak bizler bu eğitimi sizlere profesyonel kadro ve etkin metotlarla (QuadProTech) vermeye hazırız.

 

İzmir YDS Kursları ile ilgili önceki açıklamalar, kronoloji, kamuoyu tepkileri ve ilk yorumlarımız:

 

4 Ocak 2013 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile eski adı ile unutmaya yüz tuttuğumuz YDS ismi ansızın popüler oldu ve eğitim gündeminin ilk sırasına yerleşti. Bu nedenle kavram karmaşasını ortadan kaldırmak için artık eski YDS yerine LYS-5 terimini kullanacağız. LYS-5 ile ilgili bilgi almak isteyen ziyaretçilerimizi LYS-5 galerisine alalım ve bilgilendirmemize yeni nesil sınavımız YDS ile devam edelim.

 

Öncelikle bilgi kirliliğinin yaşandığı ve ticari kaygıların ön planda olduğu bu günlerde YDS için adaylarımızın gözlerini dört açmalarını öneriyoruz. Çünkü daha sınav sistem ve müfredatı belli olmadan dijital ve sosyal medyayı kullanarak "Yeni YDS sınavlarına sizi hazırlıyoruz" "İzmir'de YDS kursları", İzmir'de YDS kurslarımız başladı" gibi ilan veren bazı kurum ve kuruluşların tamamen ticari zihniyetle hareket ettiklerini ifade etmek istiyoruz. İnternette yapacağınız kısa bir araştırmada öğrencilerine gerçekten kurumsal ve etik şekilde yaklaşan büyük eğitim kurumlarının bu düşünceyi paylaştıklarına da şahit olacaksınız. Bu nedenle YDS ile ilgili yazımızı okumadan önce bu noktanın altını, sorumluluk sahibi bir kurum olarak özellikle çizmek istedik.

 

YDS'nin İçeriği Nedir?

 

Herkesin dilinde bu sorular var. Elimizden geldiğince tek tek yanıt vermeye çalışalım:

 

Biliyorsunuz, KPDS ve ÜDS skorları yıllardır pek çok kurum ve kuruluş için İngilizce düzey belirleme kriteri olarak kabul ediliyordu. ÖSYM'nin KPDS ve ÜDS'yi kaldırıp yerine YDS sınav sistemini koyma kararı eğitim dünyasını ciddi şekilde karıştırdı. Bu radikal kararın ilk belirtileri olarak adayların YDS ile ilgili çeşitli soruları ve yorumları gündeme geldi. Hemen sizlerle paylaşalım:

 

* Öğrencilerin 1 yılda 4 kez ulaştığı sınav artık yılda sadece 2 defa. Bir anda %50'lik bir daralma söz konusu.

* Uzun süren bir dedikoduya göre uzun yıllardır ÖSYM, yeni nesil YDS'yi uluslararası akreditasyona açık bir platforma çekme iştah ve gayreti üzerinde. Bunu şiddetle umuyor ve destekliyoruz. Konu ile ilgili görüşümüz alt satırlarda yer alıyor.

 

ENGLISH WEST Olarak Biz Diyoruz Ki :

 

Hoşgeldin YDS, sorularınla birlikte yeni umutları da bize getirdin. Yıllardır KPDS ve ÜDS sınav sisteminin, kişilerin gerçek İngilizce seviyelerini yansıtmadığını iddia ettik. (Bakınız önceki yıllardaki yorumlarımız). Bu nedenle yeni YDS sınav sisteminin içinde mutlaka TOEFL ya da IELTS gibi konuşma "session"larının yani bölümlerin konması gerektiğini savunuyoruz ancak, tavsiye edilen yeni nesil sınav sisteminin mevcut sınav formatından çok da farklı olmayacağını düşünüyoruz.

 

Gelişen teknolojinin aksine YDS'nin çağın gerisinde kaldığı ve uluslararası arenada bu sebeple akredite olamadığı konuşuluyordu. Bir yandan eğitimde Fatih projesi gibi iddialı ve çağdaş bir yapılanma devam ederken, ÖSYM'nin bundan etkilenmemesi elbet düşünülemezdi.

 

Uzun zamandır hep işittiğimiz ÖSYM'nin ETS / ESOL gibi uluslararası yüksek akreditasyona sahip sınav ve eğitim kurumlarına bir yazılım yazdırıp, bunu Fatih projesine entegre edebileceği konuşuluyordu ve görünen o ki yeni nesil YDS sınavı uluslararası akranları gibi artık elektronik ortamda 4 becerinin de kullanıldığı (Listening - Writing - Speaking & Reading) adayın gerçekten İngilizce seviyesini ölçen bir sınav olarak karşımıza çıkacağı yönünde ilerliyor. Biz, yıllardır KPDS ve ÜDS'nin spoken bölümünün olmamasını hep eleştiriyorduk, şimdi de YDS'yi eleştiriyoruz.

Sonuç itibarı ile sınav formatı ne olursa olsun tüm sınavların temelinde Genel İngilizce olduğunu hatırlatıyor, öğretmenine, eğitim müfredatına ve eğitim kalitesine inanan her İngilizce kursunun öğrencilerine gereken en iyi İngilizce eğitimi vereceğini savunuyoruz. Adayların en kısa zamanda rakiplerinin 1 adım daha öne çıkmaları için Türkiye genelinde herkesin zayıf olduğu, deyim yerindeyse resmen döküldüğü "spoken" konusunda adayların zaman geçirmeden bir an önce yol almalarını tavsiye ediyoruz. ENGLISH WEST olarak bizler, öğrencilerimizi üstün metod ve müfredatımız ile hazırlıyor, onlara iş ve akademik dünyanın kapılarını açıyoruz.

 

YDS ile ilgili güncel alıştırma, soru ve yanıtların interaktif şekilde paylaşıldığı İngilizce Sınavlara Hazırlık Facebook grubumuza da üye olabilirsiniz. YDS ile ilgili diğer konu görüş ve düşüncelerin paylaşıldığı www.izmirdeydskurslari.com web sitemizi de ziyaret edebilirsiniz.

 

İzmir'de YDS kursu ve İzmir YDS kursları arasında etkin YDS İngilizce eğitimi English West'te, English West Konak Pier AVM karşısında.

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim