Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 


İZMİR ÜDS KURSLARIMIZ
ÜDS'DEKİ BAŞARILARIMIZ

(ARŞİV)
 

ÖSYM'nin 4 Ocak 2013 tarihinde yapmış olduğu basın açıklaması sonucu ÜDS sınavı YDS olarak değiştirilmiştir. İzmir'de YDS kursu program ve fiyat detayları için tıklayınız.

 

İzmir ÜDS kursiyer bilgilendirme sayfalarımıza hoş geldiniz. Bu sayfamızda İzmir'de uyguladığımız İngilizce ÜDS kurslarımızla ilgili kurs - gün - saat - seviye ve ücretler konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Diğer tüm detaylar aşağıda sırasıyla yer almaktadır.

 

İzmir'de İngilizce ÜDS Kursları ne zaman başlar?

 

ÜDS'nin temeli genel İngilizce olduğu için öncelikle öğrencimizin tıpkı KPDS kursumuzda olduğu gibi İngilizce ÜDS sınav tekniklerini kolayca algılayabilecek bir düzeyde genel İngilizce seviyesine sahip olmasını bekleriz. Bu nedenle KPDS ve ÜDS için başvuran adaylarımızın öncelikle genel İngilizce düzeylerini belirleriz. Eğer İngilizce seviyeleri bizlerin vereceği ÜDS taktik ve teknikler için uygun değilse aşağıdaki ağaç diyagramda görülen Upper Intermediate seviyesine QuadPro Tech metodumuz ile ilgili seviyeye ulaştırırız. Bu nedenle KPDS ve ÜDS için atacağımız ilk adım seviye belirleme sınavı, akabinde ÜDS eğitim programına sizi dahil etmektir. İngilizce kursumuzda yoğun bir sirkülasyon olduğu için başlangıç seviyesi de dahil hangi seviyede olursanız olun genel İngilizce kurslarımıza hemen dahil olabilirsiniz. Kursun açılma sürecini beklemek zorunda değilsiniz.

 

İngilizce ÜDS Kursları ne zaman sona erer?

 

İngilizce ÜDS kursumuz hedefinize ulaştığınız anda sona erer. Seçtiğiniz Sonbahar ve İlkbahar dönemleri - İngilizce seviyeniz - hafta arası ya da hafta sonu alacağınız kursun yoğunluğu tamamen kişiye ve planlamaya göre değişir. ÜDS sınavından geçerli bir skor almanız için İngilizce seviyeniz:

 

Elementary ise 300 saat genel İngilizce kursuna ve 25 saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce ÜDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

Preintermediate ise 200 saat genel İngilizce kursuna ve 25 saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce ÜDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

Intermediate ise 100 saat genel İngilizce kursuna ve 25 saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce ÜDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

Upper Intermediate ise sadece 25'lik saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce ÜDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

 

İngilizce ÜDS hazırlık kurslarına ait bu rakamlar öğrencilerimizin İngilizcedeki eksik ve performans durumuna göre zaman zaman değişim gösterebilmektedir.

 

İzmir İngilizce ÜDS kursumuza başvuran her adayımızın öncelikle İngilizce profili çıkarılır ve bu bilgiler ışığında kurumumuzda bu paralelde çalışma yapılır.

 

Hangi günler İngilizce ÜDS kursu veriyoruz?

 

Hafta içi Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe ve Cuma günlerinden 3 - 4 - 5 gün seçeneğiniz bulunuyor. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar ÜDS derslerimizden 10-14 sabah kuşağımızda ya da 14-18 akşamüstü kuşağımızda İzmir'deki ÜDS kurslarımıza katılabilirsiniz.

 

Nasıl bir sistem ve metodoloji ile İngilizce ÜDS kursu veriyoruz?

 

Her özel sınav programı gibi ÜDS'nin de temeli genel İngilizcedir. Bu sebeple öncelikle ÜDS kursu öğrencilerimizi sadece kendi kurumumuzda uygulanan QuadProTech yöntemi ile genel İngilizce eğitimi veriyoruz. Bu eğitimi alan öğrencilerimiz ÜDS soru ve tekniklerini kolaylıkla özümser ve İngilizce ÜDS sınavında son derece önemli olan bilgi ve pratik noktaları kolayca uygular. Örneğin sorularda boşuna zaman kaybetmez, soru içinde sadece önemli noktaları inceleyerek şık eleme ya da şıklardan soruya yönelerek çapraz sorgulama yapar, İngilizce kelimelerin sinonimlerine dikkat eder ve tuzak noktaları algılayarak bunları derhal elemine eder. Aşırı bilgi kalabalığından kaçar ve sadece gerekli olan bilgiler üzerinden yola çıkarak sonuca ulaşır. KPDS sınavı gibi ÜDS sınavında da başarılı olmak için sadece İngilizce bilgisi yeterli değildir, önemli olan soru çözüm taktik ve teknikleri de iyi bilmektir. ÜDS kursumuzun başarısı işte bu noktada yatmaktadır. İngilizce ÜDS kurslarımız belli bir skala ve ortak müfredatta devam ettikten sonra Sağlık - Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri konularında terminoloji destekli özelleşmiş İngilizce ÜDS eğitimi veririz. Her üç branşla ilgili özel ders ya da gruplarda bol bol soru çözümleri üzerinde dururuz. İngilizce ÜDS eğitim sistemimizle ilgili tüm detaylar aşağıda yer almaktadır.

 

İngilizce ÜDS Kurs ücretimiz ne kadar?

 

Ödeme koşulları için lütfen kurumumuzla bağlantıya geçiniz : 02324894747

 

ÜDS (Yeni ismi ile YDS ve YÖKDİL) hazırlık kurs kayıtlarımız devam ediyor

 

ÜDS, üniversitelerarası kurul yabancı dil sınavı olarak adlandırılan 80 soruluk bir ÖSYM yabancı dil sınavıdır. Sınavın amacı yüksek öğretim kurumları başta olmak üzere dünyaya entegre bir şekilde bilimsel araştırma yapabilecek, yurtdışı orijinli online ya da reel sempozyumlara katılabilecek, dış dünya ile hem yazılı hem sözlü olarak sorunsuz İngilizce iletişim içinde bulunabilecek öğretim görevlilerinin, bilim adamların, akademik ve kamu personelinin yabancı dil konusunda bir standardizasyona tabi tutulmasıdır. Fen Bilimleri, Sağlık, Sosyal Bilimler olmak üzere 3 değişik branş tipinde verilen sınav iyi bir gramer ve kelime hazinesi gerektirir. ÜDS sınavı ÖSYM tarafından Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere üç ayrı alanda, yılda iki kez Mart ve Ekim aylarında Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile Lefkoşa ve Bişkek'deki sınav merkezlerinde yapılmaktadır.. ÜDS aynı zamanda bazı üniversitelerin yüksek lisans programlarında yabancı dil yeterlilik kriteri olarak da kabul edilmektedir. ÜDS çoktan seçmeli bir sınavdır ve aynı zamanda adayın tercüme ile ilgili becerilerini de ölçmeyi hedefler. ÜDS sınavı aynı zamanda adayın yabancı dilde okuduğunu anlama konusunda herhangi bir sorununun olup olmadığını da ölçer. Sınavda KPDS'de olduğu gibi sözlük ve benzeri araçların kullanılmasına izin verilmez. Bu sebeple güçlü bir İngilizce kelime altyapısı ile sınava hazırlanılmalıdır. (İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

 

2011 - 2012 ÜDS Sınav Tarihleri (Arşiv)

 

2011 Sonbahar ÜDS sınav tarihi: 9 Ekim 2011

2012 İlkbahar ÜDS sınav tarihi: 18 Mart 2012

2012 Sonbahar ÜDS sınav tarihi: 7 Ekim 2012

2013 İlkbahar ÜDS sınav tarihi: 3 Mart 2013

2013 Sonbahar ÜDS sınav tarihi: 6 Kasım 2013

 

 

ENGLISH WEST'de İzmir ÜDS Kurs Seçenekleriniz

 

İzmir ÜDS kurslarımızdan 2 şekilde yararlanabilirsiniz

 

1- Sınıflarımızda sunduğunuz ÜDS taktik ve stratejik konuların anlatıldığı genel ÜDS kurslarımız: Temel anlamda KPDS ile benzerlik gösterdiği için ÜDS ve KPDS kurslarımızı belli bir süre ortak müfredatta devam eder daha sonra sınıflarda 3 ayrı branşa ayrılır. Kurslarımızın gün ve saatlerini 4894747 numaralı telefonumuzdan öğrenebilirsiniz.

 

2- Hedef odaklı sistemimizle seçeceğiniz bir dal üzerinde yoğunlaşarak verdiğimiz ÜDS eğitimi: Yoğun çalışma temposu bulunan katılımcılarımız için özel ders konseptinde sunduğumuz bir hizmettir. Katılımcılarımız temel eğitimleri sınıflarımızda aldıktan belli bir süre sonra seçecekleri bir branşta deneyimli öğretmenlerimizden özel ders alarak ÜDS'deki eksiklerini giderebilirler. Öğrencilerimiz dilerlerse sınıf programlarına katılmadan da direkt özel ders alabilirler. Ayrıntılar için (232) 4894747 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 

Nasıl Bir Sistem ve Yaklaşımla ÜDS Eğitimi Veriyoruz?

 

İngilizce ÜDS kursumuz süresince önceki yıllarda çıkmış soruların ya da çıkması muhtemel soruların çözümünde geleneksel yanıtlama tekniklerini tercih etmediğimizi belirtmek istiyoruz. Çünkü ÜDS sınavına girmeyi düşünen bir adayın bu tarz açıklamaları içeren bir çözümlü kitap bulması KPDS'de olduğu gibi oldukça kolaydır. Bizim öncelikle başarmaya çalıştığımız, doğru olduğu düşünülen ve "ana çeldirici" olarak karşımıza çıkan şıklar arasında hızlı ancak kesin bir ayrım yapılmasını alışkanlık haline getirmek ve bu noktadan hareketle şıkları eleme alışkanlık ve becerisini tüm öğrencilerimize kazandırmaktır. (İzmir KPDS ve ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

ÜDS sorularında öğrencilerimiz, tıpkı KPDS'de olduğu gibi ağırlıklı olarak iki şık arasında karasız kalmakta ve biraz da şans faktörüne güvenerek bir tanesini işaretlemektedirler. Oysa bir şıkkın doğru olduğunu tespit etmek kadar önemli olan bir diğer nokta da ana çeldiricinin neden doğru olamayacağını tam olarak saptayabilmektir. Bu amaca yönelik olarak, adaylara ÜDS sorularının çözülmesine yönelik taktik ve stratejileri öğretirken öncelik verdiğimiz ilk nokta olası tuzaklara karşı kendilerini hazırlamaktır.


Örneğin
ÜDS Sosyal Bilimler sınavında önceki yıllarda çıkmış bir soru türünü ele alalım. Bakınız ENGLISH WEST'de nasıl bir taktik uyguluyoruz:

In this part of the country, the average population growth in the last decade _________ at 3.6 %, which is much higher than the national average of 1.9 %.

A) remained

B) had remained
C) was remaining
D) has remained
E) remains


Bu tip İngilizce soru kalıplarında özellikle “tense” ile ilgili bir soruyu çözmeden önce, cümledeki eylemin (eylemlerin) zamanı hakkında bize ipucu verebilecek ifadelere bakmamız gerekir. Verilen boşluktan hemen önce verilen “in the last decade” ifadesi bize fikir verebileceği için, bunun altı çizilmelidir.


Bu soruda aday için hazırlanmış en büyük tuzak “last” ifadesinin “last week, last month, last year, last decade” gibi tamamlanmış bir döneme işaret ettiği algısı yaratılmasıdır”. Oysa bu sorudaki ifade “geçtiğimiz on yılda” değil “son on yılda” diyerek halen sürecin içinde bulunulduğuna işaret etmektedir. Yani on yıllık süreç henüz tamamlanmamıştır.
Süreç tamamlanmadığına ve eylem de geçmişte kalmadığına göre Simple Past, Past Perfect ve Past Continuous içeren a, b ve c şıklarını eleme yoluna gitmeliyiz.


Dolayısıyla elimizde d ve e şıkları kaldı. Şimdi yapmamız gereken geçmişte başlamış ancak içinde bulunduğumuz dönemde halen sona ermemiş bir eylem için hangi zamanın daha doğru olacağıdır. İşte buradaki “in the last decade” ifadesininin eşleniklerini bilmek bize yol gösterecektir:


in the last decade = during the past decade = over the last decade = for the last decade
Özellikle “for” ve “since” gibi yapılarla “Present Perfect” ya da “Present Perfect Continuous” kullanıldığına göre, bu bilgiye uygun düşen tek şıkkın d şıkkı yani “has remained” olduğu açıkça görülmektedir.

 

Şimdi de en çok tercih edilen ÜDS sınav türlerinden biri olan Fen Bilimleri branşında önceki yıllarda çıkmış bir ÜDS sorusunu ele alalım:

If microchips _________ back in the late 1950s, computer technology _________ as advanced as it is today.


a) weren’t developed / isn’t
b) hadn’t been developed /wouldn’t be
c) wouldn’t be developed / weren’t
d) aren’t / won’t be
e) weren’t being developed / would be

 

Ağırlıklı olarak “if” yapısıyla yöneltilen koşul cümleleriyle ilgili bir soruyla karşılaştığımızda, çözümle ilgili iki aşamalı bir analiz yapmamız gerekir.


1) Cümle bir olasılık mı bildiriyor yoksa bir varsayımdan mı oluşuyor? Burada önemli olan olasılığın ne kadar düşük ya da yüksek olduğu değil, aksine verilen eyleme yönelik bir gerçeklik payı var mıdır yok mudur... İşte bunu irdelemek gerekir. Eğer böyle biri durum yoksa ve an itibariyle gerçekleşmesi beklenmeyen bir eylemle ilgili akıl yürütülüyorsa ancak o zaman bir varsayımdan bahsedebiliriz. Özetle ilk aşamada tespit etmemiz gereken olay, eyleme yönelik bir olasılığın bulunup bulunmadığıdır.

2) Cümle günümüzle ve gelecekle ilgili bir varsayımda mı bulunuyor yoksa geçmişle ilgili mi? Yani, hiç gerçekleşmeyen/gerçekleşmeyecek (Simple Present/Future) bir eylem üzerinde mi varsayımda bulunuyoruz, yoksa hiç gerçekleşmemiş bulunan (Simple Past/Past Perfect) bir eylem üzerinde mi? Dolayısıyla bu aşamada tespit etmemiz gereken eylemin “present” mı yoksa “past” mı olduğudur.

 

(İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

Önemli Gramer Bilgisi (Buradaki bilgileri Core eğitim segmentinde QuadPro Tech metodumuzla veriyoruz)


If cümleciklerinde günümüzle ya da gelecekle ilgili bir olasılığı veya gerçekliği yalnızca

“Type 1” yansıtır. Yani:

If +Simple Present (ya da türevleri) + Will (ya da türevleri)

Günümüzle ya da gelecekle ilgili olup gerçekleşmesi an itibariyle olası görünmeyen, gerçek dışı durumlarla ilgili varsayımları ise yalnızca “Type 2” yansıtır. Yani:

If + Simple Past + Would (ya da could, might, vb)

Geçmişle ilgili, tamamlanmış, bitmiş ve artık değiştirilmesi mümkün olmayan gerçek dışı durumlarla ilgili varsayımları ise yalnızca “Type 3” yansıtır.

If + Past Perfect + Would have V3 (ya da could have, might have, vb)

Bu önemli gramer bilgisinden sonra sorumuza geri dönecek olursak;


“back in the late 1950s” ifadesinden anlaşılacağı üzere burada ancak geçmiş zamanda olup bitmiş ve artık değiştirme şansımız olmayan bir eylemden bahsedebiliriz. Bu kısım sadece Type 3 ile yani “If + Past Perfect” yapısıyla karşılanabilir.

“as it is today” ifadesi günümüzü ilgilendiren bir varsayımın varlığına işaret etmektedir. Günümüzle ilgili olup gerçek olmayan bir durumu ancak Type 2 ile anlatabildiğimize göre bu kısma “wouldn’t have been” getiremeyiz çünkü bu varsayım geçmişte kalmış bir eylemle ilgili değildir. O halde ancak Type 2’ye ait olan “wouldn’t be” ifadesi getirilebilir.

Sonuç olarak “Mixed Type” bilgisini ölçmek üzere yöneltilmiş bu sorunun doğru yanıtı B şıkkı olacaktır ve cümlenin çevirisi de şu şekilde yapılabilir:

“Eğer mikroçipler 1950’lerin sonlarında geliştirilmiş olmasaydı, bilgisayar teknolojisi günümüzdeki kadar gelişmiş olmazdı

Son örneğimizi ÜDS Sağlık Bilimleri sınavında çıkmış bir soruyu model alarak verelim. Sorumuz şu:

 

Epidemiology, which ___________ as a science until the 19th century, is a branch of medicine that investigates factors ___________ to improved health, or the occurence of a disease in particular population.


a) could not have evolved / having contributed
b) had not evolved / to contribute
c) has not evolved / to have contributed
d) did not evolve / contributing
e) could not evolve / to be contributing
 

Özellikle “tense” ile ilgili bir soruyu çözmeden önce, cümledeki eylemin (eylemlerin) zamanı hakkında bize ipucu verebilecek ifadelere bakmamız gerekir. Verilen boşluktan hemen sonra verilen “until the 19th century” ifadesi bize fikir verebileceği için, bunun altı çizilmelidir.


Süreç tamamlandığına ve eylem de geçmişte kaldığına göre Present Perfect içeren c şıkkını ve yine Present bir olanaksızlığa işaret eden e şıkkını elemeliyiz.


Dolayısıyla elimizde a, b ve d şıkları kaldı. Şimdi yapmamız gereken 2. boşluğa odaklanıp çeldirici şıkları elemeğe çalışmak olmalıdır. Bu noktada anlaşılması gereken burada bir reduction yapılmış olduğudur. Sıfat cümleciklerinde ( Relative / Adjective Clause ); öncelikle hatırlanması gereken kural şudur: Bir sıfat cümleciğinin tense’i Present Cont., Past Cont., Simple Present ya da Simple Past olduğunda ve yüklemi aktif ( etken ) olduğunda kısaltmada Present Participle yani Verb-ing kullanılır.

 
Bilgiden hareket ile bize bunu sağlayan tek şıkkın d olduğunu görürüz. Normalde reduction yapılmamış olsaydı, cümlemiz şu şekilde karşımıza çıkacaktı.


_________. is a branch of medicine that investigates factors
WHICH / THAT CONTRIBUTE to improved health, __________

 

ÜDS ile ilgili yaptığımız bu alıştırmada bazı noktalar öğrencilerimize anlamsız gelebiliyor, şayet böyle bir durum varsa öğrencilerimizin İngilizce gramer bilgilerini bu tür taktik, teknik ve stratejileri kavrayabilecek bir seviyeye getirmeyi hedefliyoruz. Çünkü sağlam bir gramer çatısı oluşturulmadan bu tür ÜDS teknik bilgi ve ÜDS stratejilerinin verilmesinin bir anlamı yoktur ve olmayacaktır da.

ENGLISH WEST'in profesyonel İngilizce öğretmen kadrosu ÜDS sınavında mutlak başarıyı elde etmenizi sağlayacak bir İngilizce eğitim programı uygular. İzmir'deki ÜDS kursumuza başvuran adaylarımıza sırasıyla aşağıdaki prosedürler uygulanmaktadır:

 

1- Öğrencilerimizi ÜDS sınav ve soru teknikleri paralelinde 80 soruluk bir düzey belirleme sınavına alırız

 

2- ÜDS seviye belirleme sınavı sonucu İngilizce öğretmenlerimiz, eksik noktalarınızı tek tek saptarlar ve sizin için KPDS benzeri bir profil oluştururlar

 

3- İngilizce seviye belirleme taban puanı (40 ve üzeri) aştığınızda sizi, ÜDS yapısına paralel İngilizce gramer, kelime haznesi ve İngilizce tense kriterleri çerçevesinde diagnostik bir değerlendirmeye alırız. Taban puanı aşamayan katılımcılarımızı özel İngilizce eğitim sistemimizle 2,5 ay sürecek yoğun bir İngilizce eğitimle Intermediate yani Cambridge Preliminary seviyesine ulaştırırız. Bu seviye 10 tense ve ortalama 1200 kelimeye sahip olduğunuz uluslararası bir seviyedir.

 

4- Bu değerlendirmeden sonra haftada 8 saat olmak üzere (Hafta içi 4 gün ya da Hafta sonu 2 gün) 3 ay sürecek toplam 96 saatlik yoğun bir İngilizce ÜDS eğitimi veririz. Bu eğitimde önceki yıllarda çıkmış soruların yanı sıra aynı paralelde hazırlanmış özgün sorular üzerinde ÜDS soru çözme teknikleri, sınav süresini efektif değerlendirme ve sınava hazırlık konularını tek tek ele alınır, eksik noktalar bu sürede elemine edilir. Bu eğitimle aynı zamanda KPDS ile ortak havuzdan kullandığımız 35000 soruluk sınav arşivimize internet bazlı WestNET otomasyonu ile lap top, PC, I-phone, blackberry ya da pda telefonunuzdan bulunduğunuz yerde ulaşma ve on-line sınav alıştırmaları yapma olanağını da sizlere sunuyoruz.

 

5- 96 saatin sonunda 1 ay boyunca 4 adet reel ÜDS sınavı aynı disiplin ve atmosferde sizlere verilir. Buradaki amacımız, gerçek ÜDS sınavı öncesi sizlere 4 ana ÜDS prova sınavı yapıp, gerçek ÜDS sınavında sanki bizlerin 5. sınav provasına katılıyormuş izlenimi sağlamak ve bu rahat psikolojiyle sizleri sınava uğurlamaktır. 

 

6- ÜDS sınavına katılmanızın akabinde prosedür tamamlanmış olunur.

Önemli Duyuru: 31.01.2011 tarihinde yayımlanan ÜDS Başvuru Kılavuzunda, bu sınavla ilgili son derece önemli bir yenilik getirilmiştir. Buna göre test içinde yer alan sözcük bilgisi, dilbilgisi ve çeviri soruları ORTAK olacak, bunların dışındaki sorular Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarına ait konulardan oluşacaktır. Bu değişikliğe göre bir ÜDS öğrencisinin sadece kendi alanındaki kelime bilgisine odaklanması ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Sınavın kapsamı ve içeriği KPDS’ye yaklaştırılmıştır. (İzmir KPDS ve ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)
Bugüne kadar çıkmış ÜDS Soruları, soru cevapları ve İngilizce ÜDS kitapçıkları

 

2010 ÖSYM İngilizce Sonbahar ÜDS Soru Kitapçığı

2011 ÜDS Fen Bilimleri ilkbahar Soru Kitapçığı

2011 ÜDS Sağlık Bilimleri İlkbahar Soru Kitapçığı

2011 ÜDS Sosyal Bilimler İlkbahar Soru Kitapçığı

2010 ÖSYM İngilizce ÜDS Kılavuzu

İzmir ÜDS Kursu İçeriği ve Stratejik Noktalar

ÜDS Dilbilgisi

ÜDS Okuduğunu Anlama
  • Tenses
  • Modals
  • Passive, Causatives
  • If types (Conditionals)
  • Noun Clause, Reported Speech, Short Replies
  • Gerund, Infinitive
  • Adjective, Adverbs
  • Relative Clause 
  • Conjunctions, Transitions , Participles
  • Prepositions, Phrasal Verbs
  • Grammar Revision
  • Vocabulary Studies 
  • Cloze Tests
  • Sentence Completion
  • Translation
  • Paragraph Completion
  • Irrelevant Sentence
  • Dialogue Completion
  • Restatement
Reading Comprehension

İzmir ÜDS kursları gün, saat ve ücretlendirmeler için lütfen bizlere ulaşınız.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim