• Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Basında West
  • Programlar
  • Saat ve Ücretler
  • Duyuru ve Kampanyalar
  • Yurtdışı Eğitim
  • İletişim

 

Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 

İZMİR TOEFL KURSLARIMIZ

 

ENGLISH WEST kalitesi ve ayrıcalığı ile verdiğimiz TOEFL eğitimi sonunda alacağınız TOEFL belgesi, artık sadece Amerikan eğitim sisteminde değil, tüm dünyada kabul gören bir uluslararası seviye belirleme sınavıdır. Sınav belgesi 14 Şubat 2014 tarihinde aynı zamanda ÖSYM tarafından kamuda denkliği kabul edilen bir statüye de kavuştu.

 

ETS (Educational Test Service) tarafından opere edilen bu İngilizce seviye belirleme sınavına dünyanın her ülkesinde bulunan TOEFL test merkezlerinde katılma olanağınız bulunmaktadır. TOEFL sınavı, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın 185 ülkesinde üniversitelere ve yüksek öğretim kurumlarının lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin kabul kriteri olarak görülmektedir. Bu paralelde özel iş dünyası ve pek çok kurum, iş görüşmelerinde TOEFL derecesini açık ve prestijli bir akreditasyon olarak görmektedirler. TOEFL, yıl içinde ETS tarafından belirlenen test merkezlerinde sıklıkla yapılan bir sınavdır. Yoğun talep sebebi ile planlanan sınav tarihinden en az 2 ay önce başvurunun ETS'nin Avrupa'daki merkezine telefonla ya da internet kanalıyla yapılmasını tavsiye ediyoruz. ENGLISH WEST olarak TOEFL başvurularınızda da sizi asiste ediyoruz. TOEFL Sınavına katılan öğrencilerin dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinin test edildiği 4 ana tema bulunmaktadır. İzmir'de TOEFL kursu sistem ve müfredatımız bu 4 ana tema üzerinde yoğunlaşarak öğrencilerimize verilmektedir. Özellikle konuşma bölümlerinde dünyaca ünlü Callan Metod yöntemini kullanarak öğrencilerimizin sahip oldukları gramer ve kelime bilgilerini bu noktada harmanlamalarını ve kendilerini İngilizce ifade edebilmelerini sağlarız. 

 

Dileyen öğrencilerimizi Amerika ve İngiltere'de bulunan partner dil okullarımıza göndererek 2 aylık yoğun TOEFL eğitimi almalarını sağlıyoruz. Bu kurslarımız için www.derenkoray.com.tr web sitemiz üzerinde kayıtlı İngilizce dil okullarımızın haftada 30 saatlik yoğun eğitimlerini seçerek kolayca yurtdışı TOEFL kurs maliyet analizi yapabilirler.

  

IBT TOEFL SINAV YAPISI

Bölümler Görevler Soru sayısı Zaman Her soru için ham Puan Derece / skor
Okuma Her birinde 12 ila 14 sorunun bulunduğu 3-5 pasajın okunması - yanıtlanması 36 - 70 60 - 100 dakika 1 - 4 30
Dinleme Her birinde 5 soru bulunan 2 ila 3 tartışma konusu ve her birinde 6 soru bulunan 4 ila 6 arası ders anlatım bölümleri  34 - 51 60 - 90 dakika 1 - 2 30

10 dakika ara

Konuşma 2 adet güncel bir konuda ve 4 adet verilen konuyla ilgili konuşma 6 20 dakika 1 - 4 30
Yazma 1 güncel ve 1 adet verilen konuyla ilgili kompozisyon çalışması 2 20 + 20 dakika 1 - 5 30
Toplam 4 saat 120 puan

 

 

TOEFL kursunu Türkiye'de ilk kez bizler tarafından uygulanan 2 opsiyonda öğrencilerimize veriyoruz. 

Opsiyon 1 - TOEFL SINAVINA QUADPROTECH SİSTEMİMİZLE HAZIRLANMA

 

1- Öğrencilerimizi TOEFL teknik yapısına uygun olarak hazırlanmış 100 soruluk bir düzey belirleme sınavına alırız

 

2- TOEFL seviye belirleme sınavı sonucu İngilizce öğretmenlerimiz, sınavda ön plana çıkan eksik noktalarınızı tek tek saptar ve sizin için bir profil oluştururlar

 

3- Taban puanı aştığınızda (45 ve üzeri) sizi, TOEFL'da dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizin yanında sahip olduğunuz gramer ve kelime haznenizi diagnostik bir değerlendirmeye alacağımız bir müfredat uygularız. Taban puanı aşamayan katılımcılarımız ise özel İngilizce eğitim sistemimizle ortalama 2,5 ay sürecek yoğun bir İngilizce eğitimle Upper Intermediate yani Cambridge First Certificate seviyesine ulaştırırız. Bu seviye 14 tense ve ortalama 2500 kelimenin sahip olunduğu uluslararası bir seviyedir, İngilizcenin olmazsa olmaz yapı taşlarını içerir. 

 

4- Bu değerlendirmeden sonra sizi haftada 8 saat olmak üzere (Hafta içi 4 gün ya da Haftasonu 2 gün) 3 ay sürecek toplam 96 saatlik yoğun TOEFL eğitim programına alırız. Dileyen katılımcılarımız 30 - 40 saat arası bir  TOEFL taktikli İngilizce eğitimi TOEFL deneyimi bulunan öğretmenlerimizden özel olarak da alabilmektedir. Bu eğitimde önceki yıllarda sınavda çıkmış sorular üzerinde TOEFL teknikleri ile soru çözme yeteneği, sınav süresini efektif değerlendirme ve sınava hazırlık konularını tek tek ele alınır, eksik noktalar bu sürede elemine edilir. Bu eğitim aynı zamanda 35000 soruluk sınav arşivimize internet bazlı WestNET otomasyonu ile lap top, PC, I-phone, blackberry ya da pda telefonunuzdan bulunduğunuz yerde ulaşma ve on-line sınav alıştırmaları yapma olanağını da sizlere sunar. Bu eğitime ek olarak arzu edilirse Etkin İnsan Kişisel Gelişim Enstitüsü eğitmenlerince sınav koçluğu programı uygulanır. Bu eğitim sınav stratejisi oluşturma, stres kontrolü ve sınav zamanını efektif bir şekilde kullanabilme gibi kritik konularda kontrolü tamamen elinize alma eğitimi verilir. 

 

5- 96 saatin (ya da özel 30 / 40 saatin) sonunda 1 ay boyunca 4 adet reel TOEFL sınavı aynı disiplin ve atmosferde sizlere verilir. Bu sınavların amacı alacağınız gerçek TOEFL sınavına sizi hazırlamak ve bu sınavı kolaylıkla vermenizi sağlamaktır. 

 

6- TOEFL sınavına katılmanızın akabinde prosedür tamamlanmış olunur. English West TOEFL sınavında başarı gösteremeyen bir katılımcımızı hiçbir ek bir ücret almadan tekrar TOEFL eğitimine alır ya da Callan Metod ile CPL seviyesinden CFC seviyesine sürecek konuşma üzerine odaklanmış gramer + İngilizce konuşma becerisi kazandıran kurslarına kayıt eder. 

 

Opsiyon 2 - TOEFL SINAVINA CALLAN METOD İLE HAZIRLANMA

 

Dünyaca ünlü Callan Metod ile çeyrek zamanda Cambridge First Certificate seviyesine kadar devam eden öğrencilerimiz metodun üstün eğitim yöntemleri sayesinde 14 tense ve 2450 kelimeyi konuşacak noktaya kadar ulaşırlar. Hiç İngilizce bilmeyen bir öğrencimizin klasik sistemlere oranla 1/ 4 zamanda ulaşacağı bu seviye için toplam 298 saatlik bir İngilizce eğitim gerekmektedir. (Standart kurslarda bu rakamın 1200 saat yani resmi ve dini tatillerle birlikte yaklaşık 3 yıllık bir süre olduğunu hatırlatmak isteriz) İngilizce seviyesi daha üst noktalarda bulunan katılmacılarımızın alacağı İngilizce ders saati ve ücreti doğal olarak düşecektir. Stage 9'dan mezun olan yani Cambridge First Certificte seviyesine ulaşan öğrencilerimiz Callan metodun hemen akabinde 6 haftalık TOEFL model ve test çözüm tekniklerine dayalı bir yoğun eğitiminin ardından TOEFL sınavına hazırlanmış olur. TOEFL reel sınavının öncesinde kursiyerimiz her hafta ekstra 4 değişik hazırlık sınavına tabi tutulur. Buradaki amacımız sınav öncesi hazırlıkla asıl sınavda öğrencimizin üstün performans gösterebilmesini sağlamaktır. Aynı zamanda eğitim boyunca ara testlerle de çözüm teknikleri öğrencilerimize verilmektedir.

 

İzmir TOEFL kursları gün, saat ve ücretlendirmeler için lütfen bizlere ulaşınız

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim