• Ana Sayfa
 • Kurumsal
 • Basında West
 • Programlar
 • Saat ve Ücretler
 • Duyuru ve Kampanyalar
 • Yurtdışı Eğitim
 • İletişim

 

Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 
 1. İNGİLTERE'DE DOĞAN METOD: Callan Metod 1960'da İngiltere'de doğmuş köklü ve dünyaca ünlü bir İngilizce öğrenme metodudur, İngilizce eğitimdeki başarısı tüm dünyada kanıtlanmıştır.
 2. TÜM SINAV PROGRAMLARINDA ÜSTÜN PERFORMANS: English West, Türk ve anadili İngilizce olan profesyonel öğretmen kadrosuyla Callan metod destekli İngilizce konuşma eğitimi yanında, KPDS, ÜDS, SBS, YDS, TOEFL, IELTS, Cambridge, Business English gibi spesifik İngilizce eğitimleri vermektedir.  
 3. EN HIZLI İNGİLİZCE: English West, İngilizce eğitimlerinde klasik sistemlerden 4 kat daha hızlı İngilizce konuşma ve gramer bilgisi kazandırır.
 4. ULUSLARARASI SEVİYE: Sadece 140 saatte hiç İngilizce bilmeyen birini 1222 kelime 10 tense bilgisine içeren Cambridge Preliminary seviyesine ulaştırır, İngilizce konuşturur. 
 5. YOĞUN GRAMER, KELİME VE KONUŞMA YETİSİ: 2,5 ay gibi kısa bir sürede KPDS, ÜDS, SBS, YDS gibi yazılı sınav sistemini baz alarak yoğun gramer, kelime ve konuşma becerisi kazandırır ve bu sınıflara hazırlar.
 6. OPTİMUM PERFORMANS: Sınıflarda maksimum 15, ortalama 9 öğrenci bulunur. Randomize İngilizce sorularının İngilizce dersinde daha dengeli dağıtılmasına olanak verir.
 7. % 40 DAHA FAZLA İNGİLİZCE KONUŞMA: Klasik sistemlere oranla öğrencinin İngilizce derslerinde İngilizce konuşma oranı %40 daha fazladır.
 8. DERSİ DERSTE ÖĞRETİR: İngilizce dersini tamamen derste öğreten bir sistemdir, sürekli tekrara dayalıdır, unutma riski içermez, uygulanışı kolay ve zevklidir.
 9. BİRE BİR DİYALOG ESASTIR: Tamamen öğretmen ve öğrenci birebir diyalog sistemine dayanır ve sözlük gibi klasik ders araçları gerektirmez. Sınıf derslerinin özel ders konseptinde işlenmesine olanak verir.
 10. İŞ DÜNYASININ İNGİLİZCE EĞİTİM METODUDUR: IBM – FIAT – OLIVETTI – PHILIPS – HONEYWELL gibi dünya devleri, personel İngilizce dil eğitimlerinde Callan Metod'u kullanırlar. Türkiye'nin öncü kuruluşlarında görev alan üst düzey yönetici beyaz ve mavi yaka personel de Callan Metod'u tercih etmektedirler.
 11. İNGİLİZCE DUYAR İNGİLİZCE KONUŞURSUNUZ: Öğrenciler derste 1 dakikada ortalama 210, 1 derste ortalama 10500 İngilizce kelime işitir, derste gramer konuları dahi konuşularak işlenir.
 12. YAŞ SINIRI YOKTUR: Her yaş seviyesine uygun bir İngilizce eğitim metodudur, çünkü duymanın, işitmenin ve öğrenmenin yaşı yoktur. 
 13. ÇABUK KAYIT, ÇABUK MEZUN OLURSUNUZ: Öğrenci dilediği gün, dilediği zaman kursa başlayabilir, İngilizce dersleri zincir şeklinde işlenir, klasik sistemlerdeki gibi açılış dönemlerini beklemeye gerek yoktur. Kurslarımız hızla başlar, devam eder ve hızla biter.
 14. DÜNYANIN İNGİLİZCE EĞİTİM METODU: 5 kıta, 27 ülkede ve 400'den fazla okulda uygulanan dünyanın onayladığı hızlı İngilizce eğitim yöntemi. Dünya üzerinde ortalama 1 milyon öğrencinin İngilizce eğitim metodudur.
 15. ÖĞRENCİYE ÖZEL DERS KİTABI: İngiltere Cambridge'den gelen kişiye özel orijinal eğitim materyalleri ile İngilizce dersi verilir, kitaplar herhangi bir kitapçıda satılmaz.
 16. KESİNTİSİZ KONUŞMA, YAZMA VE OKUMA: Callan Metod bilimsel yöntemlerle kesintisiz tekrara dayalı İngilizce konuşma, yazma ve okuma çalışmaları ile öğrenciye profesyonel Türk ve anadili İngilizce olan öğretmenlerce uygulanır, çok pratiktir.
 17. ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİ: English West, Callan Metod ve KPDS, ÜDS, SBS, YDS gibi özel hazırlık İngilizce kurslarımıza önce ücretsiz katılma olanağı sunar, öğrenci metodun gücüne ve İngilizce eğitim kurumumuzun kalitesine tanık olduktan sonra kaydını yaptırır
 18. KENDİ KENDİNİZE ÇALIŞABİLME OLANAĞI:  Ek ders materyalleri ile öğrencilerimiz kendi kendine çalışma ve ilgili kurda ilerleme olanağı bulur. Öğrencilerimiz Callan CD ve kitap destekli "Self Study" sistemi ile İngilizce konuşma derslerinden ayrı kaldığı zaman eksiklerini kolayca kapatabilir
 19. İŞYERİNDE EĞİTİM OLANAĞI: Şirket ve kurum çalışanları gibi sabit mekanlarda çalışan adayların İngilizce eğitiminde kolaylıkla kısa sürede bulundukları ortamda uygulanabilir, şirketler bu metod sayesinde zamandan ve paradan tasarruf eder
 20. KONUŞMA ODAKLI AKTİF EĞİTİM: Profesyonel Türk ve anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz, öğrenciyi sürekli aktif tutan her dakika konuşturmaya yönelik yoğun bir İngilizce ders programı uygular. en yavaş Callan Metod öğrenci ve öğretmeni, klasik sistem sınıflarından çok çok daha hızlı (4 kat) ve verimlidir
 21. İNGİLİZCEYİ İKİ KERE İŞİTİR, İKİ KAT ETKİYLE KONUŞURSUNUZ: Callan Metod'da sorular öğrenciye doğal haliyle iki kez sorulur, dolayısı ile öğrencilerimiz İngilizce cümleleri ve kelimeleri "duble" işitilir, derste asla boşluğa izin verilmez, dersler dolu dolu geçer. Öğrencilerimiz duydukça konuşmaya başlarlar, eğitim doğal yollarla verilir.
 22. ETKİLEŞİMLİ İNGİLİZCE ÖĞRENİM: Gereksiz araç ve malzemeler Callan metodta kullanılmaz. Derste öğretmen yalnızca öğretir, öğrenci de öğrenir. Öğretmen ile öğrenci arasındaki tek materyal İngiltere'de basılıp dağıtılan ve sadece kelimelerinin Türkçe anlamlarının yer aldığı 7 setten oluşan İngilizce ders kitabıdır
 23. İPUCU KONSEPTİ İLE KONUŞMAYA TEŞVİK: Profesyonel öğretmenlerimiz, soruların doğru yanıtını alabilmek, onları hızlandırmak, konuşmaya sevketmek ve düşünmeden yanıt alabilmek için önce ipucu yanıtlar verir, öğrencilerimiz de cümlenin gerisini refleksif getirir.
 24. NEGATİF SORULARLA UZUN CÜMLELERE YÖNLENDİRME: Öğrencilerimizden uzun İngilizce yanıtlar alabilmek için sorular önce negatif yönde iletilerek konuşma oranı %50 oranında arttırılır, öğrenci İngilizce cümle kurarken düşünmeye yönlendirilir.
 25. REFLEKSİF İNGİLİZCE EĞİTİM: İngilizce ders tekrarlarında çeviriye izin verilmeden sorunun yanıtı ana dilimizde konuşur gibi düşünmeden almaya yönelik refleksif eğitim uygulanır, tıpkı bir piyanoyu çalarken ya da bilgisayar klavyesindeki tuşlara düşünmeden basmak gibi. 
 26. "PUSH" VE "PULL" TEKNİKLERİ: İngilizce derslerimizde İngilizce konuşma ve İngilizce pratik becerisi olan öğrenciye öğretmen tarafından "push" (eşlik etme), konuşma becerisi olmayan öğrenciye de "pull" (önden konuşma) tekniği uygulanır, bu gibi tekniklerde başarılı olan her  öğretmen English West bünyesinde eğitim vermeye hak kazanır
 27. ULUSLARARASI SEVİYELERDE GARANTİLİ EĞİTİM: Her derste 25 yeni İngilizce kelime öğrenci kelime haznesine kazandırılır, bu sayede öğrencilerin CPL (Cambridge Preliminary Level) için 1222, CFC (Cambridge First Certificate Level) için 2450 ve Cambridge Advanced seviyesi için de 4000 kelime kazanması garanti edilir.
 28. ANINDA TELAFFUZ HATALARINI DÜZELTME: Türk öğrencilerinin İngilizce konuşurken yaptığı en çok bilinen telaffuz hataları anında taklit edilerek düzeltilir ve öğrencinin ilgili kelimeyi doğru telaffuz etmesi sağlanır, bu işlem anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz tarafından kurallara uygun şekilde yapılır, gramer konularında da Türk öğretmenlerimiz kursiyerlerimize modellemelerle yardımcı olur. 
 29. TEKRAR TEKRAR YİNE TEKRAR: İngilizce derslerinde öğrenilen her yeni İngilizce kelime, cümle, gramer kalıbı ve kuralları önce tekrar edilir, sürekli yazma çalışmalarıyla geliştirilir, okuma bölümünde revize edilir ve değişik günlerde ortalama 7 kez tekrar edilerek öğrendikleri İngilizce kelime ve İngilizce gramer yapıları belleklerde pekiştirilir.
 30. TOEFL, IELTS CAMBRIDGE SINAVLARINDA KANITLANMIŞ ETKİ: İngilizce konuşma eğitimi gerçek yaşamda kullanılan gerekli kısaltmalar ve uygulamalarla eksiksiz verilir, dolayısı ile TV'de ya da telefonda geçen İngilizce konuşmalar öğrencilerimize farklı gelmez. TOEFL, IELTS, Cambridge gibi sınavların konuşma bölümlerinde öğrencilerimiz üstün performans gösterirler. 
 31. MEZUN OLDUKTAN SONRA DA EĞİTİM OLANAĞI: Metod toplam 12 kurdan oluşur, her kur sonunda yapılan kısa süreli genel tekrarlarla İngilizce bilgilerinin hafızalarında güncel tutulması sağlanır, kursumuza devam eden ve mezun olan öğrencilerimiz İngilizcelerini WestNET sistemi üzerinden geliştirir ve takip ederler
 32. TENİS MAÇI KONSEPTİ - ETKİSİ: Öğrenciler kendilerine English West öğretmenlerimiz tarafından ansızın yöneltilen sorulara yanıt vermek üzere hazır beklerler, dersler "tenis maçı" konsepti ile çok hızlı işlenir, derslerde konsantrasyon en üst düzeyde sağlanır
 33. DERSTE MAKSİMUM KONSANTRASYON: Sınıftaki öğrenci sayısının Londra merkezle identik olması olması, metodun eksiksiz şekilde yapılmasını ve soruların kime sorulacağının algılanamamasına neden olur. Bu da İngilizce dersin maksimum konsantrasyonda işlenmesine olanak verir, öğrenciler dersten kopmaz
 34. WESTNET ÖĞRENCİ OTOMASYONU: Her sınıfın İngilizce eğitimdeki günlük gelişim çizelgesi WestNET sistemi üzerinden takip edilir ve bu çerçevede metodun başarısı bilgisayar desteği ile doğrulanır 
 35. İNGİLİZ SİSTEM VE DİSİPLİNİ: İngilizce eğitim verdiğimiz Callan Metod, İngiliz eğitim sistem ve disiplini çerçevesinde English West öğrencelerine verilir.
 36. VARDİYA SİSTEMİNDE ÇALIŞANLARA UYGUN EĞİTİM SİSTEMİ: İngilizce derslerine katılamayan kursiyerlerimiz metod CD'lerini bulundukları mekanda takip ederek, gelemedikleri günleri kolayca telafi edebilir ve kaldıkları yerden derse eksiksiz geçiş yapabilirler. Özellikle vardiya sistemine sahip katılımcılarımız için ideal bir İngilizce eğitim metoddur. Ayrıca kursiyerlerimiz herhangi bir sınıfta eksik derslerini de telafi edebilme şansı her zaman bulunmaktadır.

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim