Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 İZMİR KPDS KURSLARIMIZ VE KPDS'DEKİ BAŞARILARIMIZ

(ARŞİV)

 

ÖSYM'nin 4 Ocak 2013 tarihinde yapmış olduğu basın açıklaması sonucu KPDS sınavı YDS olarak değiştirilmiştir. İzmir'de YDS kursu program ve fiyat detayları için tıklayınız.

 

İzmir İngilizce KPDS kurs sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfamızda öncelikle İzmir'deki KPDS kursumuzun gün - saat - seviye ve ücretler ve KPDS eğitimimiz süresince izlediğimiz yöntem ve taktiklerle ilgili konularda sizleri bilgilendireceğiz. Diğer tüm detaylar için sayfamızı okumaya devam edebilirsiniz.

 

KPDS Kurslarımız ne zaman başlar?

 

KPDS'nin temeli genel İngilizce olduğu için öncelikle öğrencilerimizin İzmir'deki KPDS kurs tekniklerini kolayca algılayabilecek bir düzeyde İngilizce seviyesine sahip olmaları gereklidir. Bu nedenle her ciddi İngilizce kursun yaptığı gibi KPDS ve ÜDS için başvuran adaylarımızın öncelikle genel İngilizce seviyelerini ölçeriz. Eğer İngilizce seviyeleri İngilizce KPDS taktik ve teknikler için uygun değilse aşağıdaki ağaç diyagramda görülen Upper Intermediate seviyesine QuadPro Tech metodumuz ile ulaştırırız. Bu nedenle KPDS ve ÜDS için atacağımız ilk adım İngilizce seviye belirleme sınavı, akabinde İngilizce KPDS kamp programına sizi almaktır. Bu çalışmalarımız süreklilik ve sirkülasyon arz ettiği için genel İngilizce kurslarımıza ya da İzmir'deki KPDS kurslarımıza her an katılabilirsiniz. Bunun için beklemenize gerek yoktur.

 

İzmir'deki İngilizce KPDS kursları ne zaman sona erer?

 

İzmir'deki KPDS kursunuz siz hedefinize ulaştığınızda sona erer. Seçtiğiniz Sonbahar ve İlkbahar dönemleri - İngilizce seviyeniz - hafta arası ya da hafta sonu alacağınız İngilizce KPDS kursunun yoğunluğu tamamen değişken ve göreceli kavramlardır. Bu noktadan çıkışla KPDS'den geçerli bir skor almanız için İngilizce seviyeniz:

 

Elementary ise 300 saat genel İngilizce kursuna ve 25 saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce KPDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

Preintermediate ise 200 saat genel İngilizce kursuna ve 25 saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce KPDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

Intermediate ise 100 saat genel İngilizce kursuna ve 25 saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce KPDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

Upper Intermediate ise sadece 25'lik saat birebir ya da 96 saat grup İngilizce KPDS teknikleri dersine gereksiniminiz vardır.

 

Bu rakamlar öğrencilerimizin İngilizcedeki eksikleri oranında zaman zaman değişim gösterebilmektedir.

 

İzmir İngilizce KPDS kursumuza başvuran her adayımızın öncelikle İngilizce profili çıkarılır ve bu bilgiler ışığında kurumumuzda bu paralelde çalışma yapılır.

 

Hangi günler İzmir'de İngilizce KPDS kursu veriyoruz?

 

Hafta içi Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe ve Cuma günlerinden 5 - 4 - 3 gün seçeneğiniz bulunuyor. Hafta sonları Cumartesi ve Pazar derslerimizden 10-14 sabah kuşağımızda ve 14-18 akşamüstü kuşağımızda İzmir'deki İngilizce KPDS kurslarımıza katılabilirsiniz.

 

Nasıl bir eğitim metodu ile İngilizce KPDS kursu veriyoruz?

 

İngilizce KPDS kursunun temeli genel İngilizce olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle öncelikle KPDS kursu aday öğrencilerimizi QuadPro Tech Metodumuzla genel İngilizce eğitimi veriyoruz. Ardından çok önemli olan ve KPDS sınavında işinize çok fazla yarayacak İngilizce KPDS tekniklerini de kendi kurumumuza özel yöntemlerle öğrencilerimize sunuyoruz. Ayrıntılar için sayfamızın alt bölümlerini inceleyebilirsiniz.

 

İngilizce KPDS Kurs ücretimiz ne kadar?

 

Ödeme koşulları için lütfen bizlere telefonla ulaşınız : 02324894747

 

KPDS Kursu ödeme koşulları nedir?

 

Sizler için uygun İngilizce KPDS eğitim planı oluşturulduğunda toplam bedeli nakit ya da 10 aya varan taksitleri kredi kartlıyla ya da kredi kartsız ödeyebilirsiniz. Finans departmanımız sizin için en uygun ödeme koşullarını sunar. Gerekli ödeme planını öğrencimizle beraber oluşturuyoruz.

 

Uluslararası eğitim deneyimimiz ve profesyonel KPDS + ÜDS eğitim kadromuz ile İzmir'de yıllardır başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz. (İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

 

KPDS (Yeni adı ile YDS - YÖKDİL) hazırlık kurs kayıtlarımız devam ediyor.
 

Kamu personeli dil sınavı olarak bilinen KPDS, yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu çalışanlarından yurtdışı görevlendirme / atama amacına ulaşmayı hedefleyen tüm devlet görevlilerinin başarı göstermesi beklenen bir yabancı dil sınav türüdür. Bazı kamu ve özel kurumlar her ne kadar bu sınavı Türkiye'nin TOEFL'ı ya da IELTS'i olarak tanımlasa da, İngilizce konuşma bölümünün eksik olması sebebi ile teknik anlamda bu tanımlamanın ne yazık ki dışında kalmaktadır. YÖK denkliği bulunan yurtdışındaki bir üniversitede yüksek öğretime başvuruda 40, yurtiçindeki bir üniversitede de 60 taban puan alma şartı gibi çeşitli kriterler bulunmaktadır. KPDS 3 saat süreyle çoktan seçmeli karakterde yapılan bir sınavdır.  Sınavda sözlük ve türevi araçların kullanılmasına izin verilmemektedir. Bu nedenle adayların güçlü bir İngilizce kelime haznesiyle sınava katılmaları önem taşır.  50-60-70-80-90 ve 100 puan üzerinden yapılan derecelendirilmede A-B-C-D-E'ye karşılık gelen skala üzerinde puanlama yapılır. Örneğin 90-100 arası skor alan bir adayın puanı A olarak değerlendirilir. KPDS yılda 2 kez Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeri ile Lefkoşa'daki sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Sınav her yılın Mayıs ve Kasım aylarında düzenlenir. Türkiye'de en fazla ilgi gören sınav unvanını yıllardır elinde bulunduran KPDS, pek çok kamu görevlisinin birincil amacı olarak güncelliğini halen korumaktadır. 

 

ENGLISH WEST olarak KPDS ve ÜDS eğitimlerinde daima etik değerlerimizi ön planda tutuyoruz. Farklı eğitim kurumların uygulamış olduğu klasik örnekleme ve pazarlama sistemleri yerine bilinçli bir şekilde nasıl ve ne şekilde eğitim verdiğimizi ziyaretçilerimizin dikkatine sunuyoruz. Bu anlamda 25 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizin kursiyerlerimiz üzerinde olumlu etkiler bıraktığını belirtmeliyiz. Sonuçlar yerine yöntemlerimizi gösteriyor ve mutlak başarıya nasıl ulaştırdığımızı bu sayfalarımızda dikkatinize sunuyoruz. 

  

2011 - 2012 - 2013 KPDS Sınav Tarihleri (Arşiv)

 

2011 Sonbahar KPDS sınav tarihi: 20 Kasım 2011

2012 İlkbahar KPDS sınav tarihi: 20 Mayıs 2012

2012 Sonbahar KPDS sınav tarihi: 18 Kasım 2012

2013 İlkbahar KPDS sınav tarihi: 26 Mayıs 2013

2013 Sonbahar KPDS sınav tarihi: 24 Kasım 2013

 

Nasıl Bir Sistem ve Yaklaşımla İzmir'de İngilizce KPDS Eğitimi Veriyoruz?

 

Bizler pek çok KPDS kursunun yaptığı gibi öğrencilerimizi önceki yıllarda çıkmış soruların ya da çıkması muhtemel soruların çözümünde geleneksel yanıtlama tekniklerine yöneltmediğimizi belirtmeliyiz. Çünkü KPDS sınavına girmeyi düşünen bir adayın bu tarz açıklamaları içeren bir çözümlü kitap bulması oldukça kolaydır. Bu anlamda piyasadaki kitaplardan ve diğer kurslardan bir farkımızın olması gerekir diye düşünüyoruz. ENGLISH WEST olarak bizlerin öncelikle başarmaya çalıştığı nokta, genelde doğru olduğu düşünülen ve "ana çeldirici" olarak karşımıza çıkan şıklar arasında hızlı ancak kesin bir ayrım yapılmasını alışkanlık haline getirmek ve bu noktadan hareketle "şıkları eleme alışkanlığını" öğrencilerimize kazandırmaktır.

KPDS sorularında öğrenciler genellikle iki şık arasında kararsız kalmakta ve biraz da şans faktörüne güvenerek bir tanesini işaretlemektedirler. Oysa bir şıkkın doğru olduğunu tespit etmek kadar önemli olan bir diğer nokta da ana çeldiricinin neden doğru olamayacağını tam olarak saptayabilmektir. KPDS'de başarının anahtarı bu noktada yatar. Bu amaca yönelik olarak, adaylara KPDS sorularının çözülmesine yönelik taktik ve stratejileri öğretirken öncelik verdiğimiz ilk nokta olası tuzaklara karşı öğrencilerimizde bir farkındalık yaratmaktır.
(İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)


Bakınız hemen bir örnek verelim:

We ________ a city map with us before setting out. We wouldnt’be asking each and every passer-by now how to get to the town hall.

a) should take

b) must have taken
c) had better take
d) should have taken
e) must be taking


Öncelikle bu cümlenin kaba hatlarıyla çevirisini vermek gerekirse:

Yola koyulmadan önce yanımıza bir şehir haritası __________ şimdi her geçene belediye binasına nasıl gidildiğini soruyor olmazdık.

Artık cümle hakkında bir fikir sahibi olduğumuza göre, şimdi yapmamız gereken doğru “modal”ın doğru “zaman”da kullanımını bulmaktır. Öncelikle burada, yola çıkmadan önce yapılması gereken ancak yerine getirilmeyen bir eylemi aramamız gerekir. Bu durumda, a, c ve e şıkları “present” yani şimdiki zamana gönderme yaptıkları için ilk eleyeceğimiz şıklar bunlar olmalıdır.

 

a) should take şimdiki zamana gönderme yapıyor
b) must have taken
c) had better take
şimdiki zamana gönderme yapıyor
d) should have taken
e) must be taking
şimdiki zamana gönderme yapıyor

 

C şıkkındaki “had better” ifadesi “past” görünümlü olmasına rağmen “present” bir anlam içerdiğinden sizi yanıltmamalıdır. Geriye geçmişe yönelik olan iki seçeneğimiz kaldığına göre hangisinin doğru olduğunu belirlemede anlam farkına bakmamız gerekir.

“must have + V3” yaygın bir şekilde yanlış bilinenin aksine “gereklilik/zorunluluk” değil geçmişe yönelik bir “mantıksal çıkarım” ifade etmektedir.

Oysa “should have +V3” geçmişe yönelik bir eleştiri getirir ve geçmişte yapılması gereken ancak yerine getirilmeyen bir eylemi ifade eder.

Bu durumda cümlemizin “should have + V3” ile ifade ettiği anlam:
“Yola koyulmadan önce yanımıza bir şehir haritası ALMALIYDIK” olmalıdır.

Oysa biz bu cümleyi “must have + V3” ile oluşturmuş olsaydık, şöyle bir anlam ortaya çıkardı:

“Yola koyulmadan önce yanımıza bir şehir haritası ALMIŞIZDIR / ALMIŞ OLMAMIZ GEREK”

 

Bu ve benzeri durumlara KPDS kursundaki müfredatımız süresince öğrencilerimizi hazırladığımız için ENGLISH WEST olarak KPDS sınavlarındaki başarı yüzdemiz %80'lerin üzerinde seyretmektedir. 

 

ENGLISH WEST ekibi olarak bizler, reel KPDS sınav teknikleri göz önünde bulundurularak KPDS eğitimini özel müfredatımızla uygularız. Konusunda uzman öğretmenlerimiz öğrencilerimizin tüm eksikleri üzerinde teker teker yoğunlaşarak bu eksiklerini giderecek çalışmaları öğrenciye uygularlar. English West'e KPDS kursu için başvuran her öğrencimiz

   

Özetle İzmir'deki KPDS kursumuza katılması için sırasıyla aşağıdaki prosedürler uygulanır:

 

1- Öğrencilerimizi İngilizce KPDS teknik yapısı paralelinde 100 soruluk bir düzey belirleme sınavına alırız.

 

2- KPDS seviye belirleme sınavı sonucu İngilizce öğretmenlerimiz, eksik noktalarınızı tek tek saptar ve sizin için bir profil oluştururlar.

 

3- Taban puanı aştığınızda (45 ve üzeri) sizi, KPDS gramer, kelime hazinesi, İngilizce zaman kriterleri çerçevesinde diagnostik bir değerlendirmeye alırız. Taban puanı aşamayan katılımcılarımızı özel İngilizce eğitim sistemimizle 2,5 ay sürecek yoğun bir İngilizce eğitimle Intermediate yani Cambridge Preliminary seviyesine ulaştırırız. Bu seviye 10 tense ve ortalama 1200 kelimenin sahip olunduğu uluslararası bir seviyedir, İngilizcenin olmazsa olmaz yapı taşlarını içerir. 

 

4- Bu değerlendirmeden sonra haftada 8 saat olmak üzere (Hafta içi 4 gün ya da Hafta sonu 2 gün) 3 ay sürecek toplam 96 saatlik yoğun bir İngilizce KPDS eğitimi veririz. Bu eğitimde önceki yıllarda çıkmış soruların yanı sıra aynı paralelde hazırlanmış özgün sorular üzerinde tüm KPDS soru çözme teknikleri, sınav süresini efektif değerlendirme ve sınava hazırlık konularını tek tek ele alınır, eksik noktalar bu sürede elemine edilir. Bu eğitim aynı zamanda 35000 soruluk İngilizce sınav arşivimize internet bazlı WestNET otomasyonu ile lap top, i-pad, PC, I-Phone, Blackberry ya da pda telefonunuzdan bulunduğunuz yerde ulaşma ve on-line sınav alıştırmaları yapma olanağını da sizlere sunar.

 

5- 96 saatin sonunda 1 ay boyunca 4 adet reel İngilizce KPDS sınavı aynı disiplin ve atmosferde sizlere verilir. Tıpkı bir futbol maçına çıkmadan önce sahada ısınma turları yapan futbolcular gibi sizleri bu maratona hem zihinsel hem de fiziksel olarak profesyonel ekibimizle hazırlarız.

 

6- İngilizce KPDS sınavına katılmanızın akabinde prosedür tamamlanmış olunur. English West KPDS sınavında başarı gösteremeyen bir katılımcımızı hiçbir ek bir ücret almadan tekrar KPDS eğitimine alır ya da Callan Metod ile CPL seviyesinden CFC seviyesine sürecek konuşma üzerine odaklanmış TOEFL ya da IELTS kurslarına kayıt eder. (İzmir KPDS ve İzmir ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

 

2009 Sonbahar Dönemi İngilizce KPDS Sınav Soruları için tıklayınız

2010 Bahar Dönemi İngilizce KPDS Sınav Soruları için tıklayınız

2010 Bahar Dönemi İngilizce KPDS Sınav Kılavuzu için tıklayınız

2010 Sonbahar Dönemi İngilizce KPDS Sınav Soruları için tıklayınız

2010 Sonbahar Dönemi İngilizce KPDS Sınav Kılavuzu için tıklayınız

 

İzmir KPDS Kursu İçeriği

İngilizce Dilbilgisi Okuduğunu Anlama
  • Tenses
  • Modals
  • Passive, Causatives
  • If types (Conditionals)
  • Noun Clause, Reported Speech, Short Replies
  • Gerund, Infinitive
  • Adjective, Adverbs
  • Relative Clause 
  • Conjunctions, Transitions , Participles
  • Prepositions, Phrasal Verbs
  • Grammar Revision
  • Vocabulary Studies 
  • Cloze Tests
  • Sentence Completion
  • Translation
  • Paragraph Completion
  • Irrelevant Sentence
  • Dialogue Completion
  • Restatement
Reading Comprehension

(İzmir KPDS ve ÜDS kurslarımızla ilgili yorum ve düşüncelerimiz için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.)

İzmir KPDS kursları diğer gün, saat ve ücretlendirme ve opsiyonlar için lütfen bizlere ulaşınız.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim