Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 
Metod Nasıl Sonuç Alır?
Öğrenci, Callan Metodun nasıl böylesine şaşırtıcı ve etkileyici sonuçlar aldığını merak edebilir. Metodun öğrencileri ders esnasında diğer öğrenme tekniklerinin sağlayacağından dört kez daha fazla dinler ve konuşur. Sonuçta yine normal zamanın çeyreğinde İngilizceyi öğrenmiş olur.

Dil öğrenmek akademik bir olay değildir. Bu yüzden kişi fazla pratik yaparsa bir o kadar daha hızlı öğrenmiş olur.

Diğer öğretim teknikleriyle öğrenci ders esnasında ağzını dahi açmayabilir. Konuşmanın çoğu, öğretmen tarafından yapılır. Zamanın çoğu ise, öğretmen tahtaya yazı yazarken veya öğrenci not alırken geçer. Callan Metodla öğrenci, tüm ders boyunca ve diğer metodlardan dört misli daha fazlasını konuşur. Çünkü cevap vermek zorundadır.

Eğer bütün bu söylediklerimizin doğruluğunu görmek isterseniz Callan School'un deneme derslerine katılabilir, ayrıca diğer okulların derslerini de izleyerek aradaki farkı kendiniz görebilirsiniz.

Diğer öğretim teknikleriyle öğrenci bir dili konuşmayı ve anlamayı değil, o dil hakkında genel bilgiler öğrenmektedir. Bu; müzik tarihi okuyup veya piyanonun nasıl yapıldığını öğrenip, piyano çalmayı öğrenmemeye benzer. Piyano öğrenmenin tek yolu onu çalmak, bir dil öğretmenin tek yolu da onu konuşturmaktır.

Diğer yöntemlerin Callan Metoddan çok daha yavaş öğrettiği bir gerçektir .Callan yöntemi zamanı en iyi şekilde kullanmayı kolaylaştırırken diğer teknikler zamanın sadece çeyreğini kullanarak geri kalanını boşa harcar.

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim