Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 
40 Saatin Sonunda Ulaşılan Seviye
Callan Metodla hazırlanan başlangıç seviyesinde bulunan bir öğrenci, yaklaşık 40 saat (veya 60 saat 48x50 dakika'lık dersler, ayrıca 12 ders (%25) geç gelme veya zorunlu tatil durumlarında) sonunda birinci kitabı tamamlar. Bu haftada 5 saat olmak üzere toplam 12 hafta anlamına gelir. 1. Kitap Cambridge Preliminary'e giden yolun yarısıdır ve İngilizce'de günlük hayatta en sık kullanılan yaklaşık 1000 kelimeyi içerir. Örneğin ''come, go, high, already, often, have'' v.s. bu tür kelimeler günde yüzlerce defa duyulan kelimelerdir. Bu kelimeler öncelikli olarak öğrenciye dilbilgisi kuralları içinde öğretilir. (Geniş, şimdiki, gelecek zamanlar veya şartlı cümleler v.s.). Bu kelimeler hayatın kelimeleridir, günlük yaşamımızda en sık kullandığımız kelimelerden ibarettir.

Öğrenciler birinci kitaba baktıklarında aşağıdaki gibi bir cümleyle karşılaşacaklardır.
''If you found anything in the street worth a lot of money, would you keep it or would you take it to the police station?''

12 haftanın sonunda öğrenci bu soruyu anlayıp İngilizce cevap verebilecek düzeye ulaşacaktır. Ayrıca yaklaşık 1000 kelime öğrenerek rahat bir şekilde kelimelerin çevirisini yapabilecek ve öğrendiklerini günlük konuşması içine kolayca yerleştirebilecektir. İngilizcesinin seviyesi öğrencinin basit, günlük konuşmalar yapabilmesini ve basit mektuplar yazabilmesini mümkün kılacaktır.

Callan Metod 12 haftada dikkate değer sonuçlar almakla kalmaz, öğrenciyi belirlenen zaman zarfında Cambridge sınavları için de hazırlar. Bu sınav dünyada en çok kabul gören uluslararası seviye sınavları arasında yer almaktadır.

Eğer öğrenci İngilizce derslerine geç gelmeyip, yeteri kadar devamlılık gösterirse bu sonucu 9½ haftada elde eder.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal | İngilizce | Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim