Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 


İZMİR'DE IELTS EĞİTİMİ - İZMİR IELTS KURSU

 

İzmir'in en çok tercih edilen İzmir IELTS hazırlık kursuna hoş geldiniz !

 

İzmir'in seçkin IELTS eğitmen kadrosundan ve her bölümde ayrı ayrı uzmanlaşan ve ana dili sadece İngilizce olan profesyonel IELTS öğretmenlerimizden İzmir'de etkin ve farklı bir IELTS kursu almaya hazır mısınız? O halde gelin öncelikle IELTS'i biraz yakından tanıyalım ve sizleri IELTS hakkında biraz bilgilendirelim.

 

IELTS sınavı Birleşik Krallığa bağlı ülkeler başta olmak üzere, tüm dünyada geçerli ve akredite olan, gittikçe de popülaritesi artan uluslararası geçerli bir İngilizce sınav tipidir. Ağırlıklı olarak akademik bir referansı bulunmaktadır. Ülkemizde de geçerli olan bu sınav skoru, yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerde İngilizce hazırlık atlama, lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora programlarına kayıt olurken sahip olduğunuz İngilizceyi kanıtlamanıza olanak verir. Şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir'de sınava girebilme olanağı bulunan IELTS, İngiltere desteği ile daha da yaygınlaştırılma süreci içindedir. 1 ve 9 puanlama arası, İngilizce okuma, İngilizce yazma, İngilizce dinleme ve İngilizce konuşma becerilerinizi ölçen bir formatta öğrencilere verilmektedir. 

 

IELTS, Cambridge Üniversitesinin İngilizce ESOL Sınavlarını hazırlayan birimi tarafından düzenlenmektedir, dolayısı ile yapı itibarı ile Cambridge türevi sınavlarının formatına çok benzer. Bu sebeple IELTS ve Cambridge sınav eğitimlerini aynı müfredatta öğrencilerimize veriyoruz. Her iki sınav, Amerika'nın TOEFL'ına uluslararası alternatif olması açısından Birleşik Krallığın sunduğu bir prestij savaşının ürünüdür. Her ne kadar inkar edilse de özellikle Amerika ve İngiltere arasında yaşanan İngilizce eğitim ve prestij rekabetinin sadece bir koludur. IELTS, bir öğrencinin İngilizce dilinde yine 4 ana konudaki bilgi beceri ve birikimi ölçer. 4 ayrı konuda 40 sorudan oluşan ve 30 dakikalık dinleme bölümü akabinde genel okuma yazma veya akademik okuma yazma tercihinden biri yapılmaktadır. Her iki tercihin okuma bölümünde 3 konu ve 40 ar soru için 1 saat zaman verilir. İkinci 1 saatlik dilim genel ve akademik tercih yönünde yazı çalışmasını içerir. İlk bölümde 150, ikinci bölümde 250 kelimelik yazma çalışmasından sonra 3 bölümden oluşan 11 ila 14 dakikalık birebir konuşma bölümüyle sınav sonlanır

 

IELTS İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ
 
Dünyanın En Popüler Yabancı Dil Sınavı; IELTS

IELTS, 135’den fazla ülkede dünya çapında 9500’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul gören, 2015 yılı verilerine göre 2,6 milyon adayın girdiği Birleşik Krallık kökenli dünyanın en yaygın ve popüler yabancı dil seviye belirleme sınavlarından birisidir.

IELTS Sınavı özellikle Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık (Proficiency) sınıfını geçmek isteyen adayların, eğitimlerini yurtdışında sürdürmek isteyen veya yurtdışında çalışmak, göçmenlik başvurusunda bulunacak kişilerle, özel sektörde dil tazminatı almak için başvuracak adayların öncelikli tercih ettiği popüler bir sınavdır.
IELTS sınavı, tüm dünyada aynı günde ve yılda 48 kez uygulanmaktadır. Sınav, okuma (reading), yazma (writing), konuşma (speaking) ve dinleme (listening) bölümleri olmak üzere toplam 4 ana beceri üzerinden yapılır. Yazılı bölümler aynı gün içinde aralıksız olarak uygulanır ve toplamda 3 saat sürer. Konuşma sınavı ise yazılı bölüm ile aynı gün içinde ya da yazılı sınavdan 1-2 gün önce ya da akabinde yapılır ve ortalama11-14 dakika sürer.

IELTS sınavı tercih ve hedefe bağlı olarak iki ayrı ana modülde uygulanır:

General Training: Daha çok yurtdışında çalışma veya oturma izni ya da göçmenlik başvurularında istenen test tipidir.

Academic Training: Genellikle yurtdışında eğitim almak, Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık sınıflarını atlamak, ya da yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen adayların tercih ettiği modüldür.

İki modül arasındaki tek fark yazma ve okuma bölümleridir. Diğer iki bölüm olan dinleme ve konuşmada sorular ortaktır ve adaylara aynı sorular sorulur.

Sınav sorularını Cambridge Üniversitesi ESOL birimi hazır ve sunar. Merkezimizin bağlı olduğu IDP dışında, IELTS Australia ve British Council birimleri ise sınavı farklı lokasyonlarda uygular. Değerlendirme kriterleri Cambridge Üniversitesi ESOL tarafından belirlenir ve uygulanır.

IELTS’te sınıf geçme ya da sınıfta kalma gibi bir kriter yoktur, adayların İngilizceyi kullanma beceri ve seviyelerini tespit etmek amacıyla uygulanır. Kağıt üzerinde yapılan bir sınavdır. Adayların fotoğraflarının sınav günü çekilmesi, parmak izi taraması gibi güncel teknolojiler kullananılarak, sınav en güvenli hale getirilmiştir.
IELTS sınavının geçerliliği 2 yıldır ve dünya üzerinde 9’500’den fazla kurum tarafından kabul edilir. Sınav sonuçları tüm dünya üzerinde eş zamanlı olarak sınavdan 13 gün sonra açıklanır.

Sınav 9 puan üzerinden ve her bir bölüm ayrı ayrı skorlanarak değerlendirilir. Adayların sınava girmesi konusunda herhangi bir sayı kısıtlaması bulunmamaktadır.

Adaylar sınav başvurularını online olarak ENGLISH WEST İngilizce dil okulumuzun üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sormak ya da öğrenmek istediğiniz tüm detay, sınav lokasyon ve IELTS sınav tarih bilgilerine kayıt ofislerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 

ENGLISH WEST IELTS TEAM

 

ENGLISH WEST'te IELTS hazırlı eğitimi standart kurslardaki gibi tek eğitmen yerine, anadili İngilizce olan tamamı yabancı öğretmenlerden oluşan uzman bir ekip tarafından verilir. Speaking bölümüne, IELTS'in Speaking bölümünde uzman olan öğretmenimiz, Writing bölümüne IELTS - Writing konusunda uzman olan ikinci öğretmenimiz, Reading bölümüne de IELTS'in Reading konusunda uzman olan üçüncü bir eğitmen tarafından IELTS dersleri verilir. Böylece her IELTS öğrencimiz en üst kalite ve verimlilikle IELTS derslerini kurumumuzdan alır. ENGLISH WEST'in IELTS sınavlarındaki üstün başarısından biri de bu ekip çalışmasıdır. Öğrencilerimizin eksiklerini yakaladığımız noktalar üzerinde yoğunlaşarak eğitim verdiğimiz için öğrencilerimizin hem zamandan hem de paradan tasarruf etmelerini sağlıyoruz.

 

İNGİLTERE'DE IELTS EĞİTİMİ

 

Dileyen öğrencilerimizi 27 yıllık yurtdışı eğitim tecrübemizle İngiltere ve Kanada'da bulunan partner dil okullarımıza göndererek hedef seviyelerine göre 1 - 2 - 3 aylık yoğun IELTS eğitimi almalarını sağlıyoruz. Bu kurslarımız için www.derenkoray.com.tr web sitemiz üzerinde kayıtlı olan yurtdışındaki İngilizce dil okullarımızın haftada 30 saatlik yoğun eğitimlerini seçerek kolayca maliyet analizi yapabilirler.

 

İzmir IELTS eğitimlerimizle ile ilgili genel bilgilere ulaşmak için diğer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

IELTS SINAV YAPISI VE IELTS SINAV UYGULAMA ŞEMASI

Dinleme

4 Bölüm 30 dakika
40 Soru

Genel Okuma

<<<<< Tercih >>>>>

Akademik Okuma

3 Bölüm 30 dakika 3 Bölüm 30 dakika
40 Soru 40 Soru

Genel Yazma

Akademik Yazma

1. Bölüm 150 Kelime     1. Bölüm 150 Kelime
2. Bölüm 250 Kelime     2. Bölüm 250 Kelime

>>>>>

Konuşma

<<<<< 

3 Bölüm 11 - 14 Dakika

 

İzmir IELTS kursunu da TOEFL sınavında yaptığımız gibi Türkiye'de ilk kez ENGLISH WEST  tarafından uygulanan 2 opsiyonda öğrencilerimize veriyoruz. 

Opsiyon 1 - QUADPROTECH YÖNTEMİMİZLE IELTS SINAVINA HAZIRLANMA

   

1- Öğrencilerimizi IELTS teknik yapısına uygun olarak hazırlanmış 100 soruluk bir düzey belirleme sınavına alırız

 

2- IELTS seviye belirleme sınavı sonucu IELTS Team öğretmenlerimiz, sınavda ön plana çıkan eksik noktalarınızı tek tek saptar ve sizin için bir profil oluştururlar

 

3- Taban puanı aştığınızda (45 ve üzeri) sizi, IELTS'de dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizin yanında sahip olduğunuz gramer ve kelime haznenizi diagnostik bir değerlendirmeye alacağımız bir müfredat uygularız. Taban puanı aşamayan katılımcılarımız ise özel İngilizce eğitim sistemimizle 2,5 ay sürecek yoğun bir İngilizce eğitimle Upper Intermediate yani Cambridge First Certificate seviyesine ulaştırırız. Bu seviye 14 tense ve ortalama 2500 kelimenin sahip olunduğu uluslararası bir seviyedir. Bu seviye İngilizcenin olmazsa olmaz yapı taşlarını içerir. 

 

4- Bu değerlendirmeden sonra sizi haftada 8 saat olmak üzere (Hafta içi 4 gün ya da Haftasonu 2 gün) 3 ay sürecek toplam 96 saatlik yoğun IELTS eğitim programına ya da kısa süreli IELTS team birebir eğitim programına alırız. Öğrencilerimizi IELTS test teknikleri konusunda her alanda ayrı ayrı uzmanlaşmış 3 öğretmenİzmir ielts kursu, izmirde ielts kursları kadromuzla 30 ya da 40 saat süren özel eğitime alırız. Bu eğitimlerde önceki yıllarda sınavda çıkmış İngilizce sorular üzerinde British Council tarafından prezante edilen IELTS teknikleri ile soru çözme yeteneği, sınav süresini efektif değerlendirme ve sınava hazırlık konularını işler, eksik noktalarınızı bu sürede elemine ederiz. ENGLISH WEST aynı zamanda IELTS formatına adapte edilmiş 35000 soruluk İngilizce sınav arşivimize internet bazlı WestNET otomasyonu ile lap top, PC, I-Phone, Blackberry ya da pda telefonunuzdan bulunduğunuz yerde ulaşma ve on-line sınav alıştırmaları yapma olanağını da sizlere sunar. Bu eğitime ek olarak dileyen öğrencilerimize Etkin İnsan Kişisel Gelişim Enstitüsü eğitmenlerince sınav koçluğu programı uygulanır. Bu eğitimde sınav stratejisi oluşturma, stres kontrolü ve sınav zamanını efektif bir şekilde kullanabilme gibi kritik konularda kontrolü tamamen elinize alma becerileri sizlere kazandırılır. 

 

5- 96 saatin ya da 30 / 40 saat süren özel dersin sonunda 1 ay boyunca 4 adet reel IELTS sınavı aynı disiplin ve atmosferde IELTS Team tarafından sizlere verilir. Bu sınavların amacı alacağınız gerçek IELTS sınavına sizi hazırlamak ve IELTS sınavını kolaylıkla vermenizi sağlamaktır. 

 

6- IELTS sınavına katılmanızın akabinde prosedür tamamlanmış olur. ENGLISH WEST IELTS sınavında başarı gösteremeyen bir katılımcımızı hiçbir ek bir ücret almadan tekrar IELTS eğitimine alır ya da Callan Metod ile CPL seviyesinden CFC seviyesine sürecek konuşma üzerine odaklanmış gramer + İngilizce konuşma becerisi kazandıran kurslarına kayıt eder.

 

Opsiyon 2 - CALLAN METOD İLE IELTS SINAVINA HAZIRLANMA

 

IELTS'in Cambridge Üniversitesinin ESOL Sınavlarını hazırlayan birimi ile organik bağından yukarıda söz etmiştik. Londra merkezli dil okulumuzun uygulamış olduğu Callan Metod'un son 20 yıllık verilerine göre metodun başarı oranı %95 olarak açıklanmıştır. Batı Avrupa dillerine sahip öğrenciler üzerinde yapılan bu araştırma sonucu, ülkemiz Ural Altay dili konuşan öğrencileri için oldukça iyimser olduğunu itiraf etmeliyiz. Bu nedenle Callan Metod'un kitaplarında da belirtildiği gibi CPL ve CFC seviyeleri için 80 saat eğitim yerine +60 saatlik ekstra bir eğitimle bu seviyeleri toplam 298 saatte veriyoruz. Bu 298 saatlik eğitimin her 25 dakikası revizyon ve birebir soru - yanıt, 10 ar dakika okuma, 5 er dakika yazma ve son 10 dakikada yeni konu işleme modülü ile işlenir. Ayrıca derslerde 2. saatin her 15 dakikalık bölümü de ekstra bir günlük konuşma aktivitesi sunulur. 

 

Bu verilere göre Callan Metod ile çeyrek zamanda Cambridge First Certificate seviyesine kadar ilerleyen öğrencilerimiz metodumuzun üstün İngilizce eğitim teknikleri sayesinde 14 tense ve 2450 İngilizce kelimeyi konuşacak noktaya kadar ulaşırlar. Daha üst seviyelerde İngilizce bilgisine sahip katılmacılarımızın alacağı İngilizce ders saati ve ücreti yapılacak seviye belirleme sınavı ardından doğal olarak daha da düşecektir. Stage 9'dan mezun olan yani CFC seviyesine ulaşan öğrencilerimiz Callan metodun hemen akabinde 6 haftalık IELTS model ve test çözüm tekniklerine dayalı bir yoğun IELTS eğitiminin ardından IELTS sınavına İngilizce kursumuz tarafından hazırlanmış olur. IELTS reel sınavının öncesinde tıpkı diğer sınav tiplerinde yaptığımız gibi kursiyerimiz her hafta ekstra 4 değişik IELTS hazırlık sınavına tabi tutulur. Buradaki amaç öğrencilerimizi gerçek sınava bu tarz alıştırmalarla hazırlamaktır. IELTS eğitimi boyunca ara testlerle de çözüm teknikleri öğrencilerimize verilmektedir.

 

İzmir IELTS sınıflarımızla ilgili ayrıntıları sizlere aktarabilmemiz için, Konak Pier karşısındaki binamızın 2. katında bulunan İngilizce dil okulumuza ve İngilizce kursumuza davet ediyoruz.

 

İzmir IELTS kursları gün, saat ve ücretlendirmeler için lütfen bizlere ulaşınız.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim