• Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Basında West
  • Programlar
  • Saat ve Ücretler
  • Duyuru ve Kampanyalar
  • Yurtdışı Eğitim
  • İletişim

 

Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 

QUADPRO TECH SİSTEMİ İLE GENEL İNGİLİZCE

 

ENGLISH WEST'de İngilizce eğitim QuadPro Tech ile yeniden şekilleniyor. Öğrencilerimiz geleneksel metodlara oranla 2 kat hızlı İngilizce eğitimi alarak %25 lik eşit konu dağılım sayesinde Reading (Okuma) - Listening (Dinleme / Anlama) - Writing ( Yazma) ve Speaking (Konuşma) becerilerini kazanıyorlar. Öğrencilerimiz QuadPro Tech tekniği ile tüm IELTS - TOEFL - KPDS - YDS ve Proficiency sınavlarında üstün başarı gösterdiler. Kısaca sizlere QuadPro Tech yöntemini tanıtmak istiyoruz.

 

QuadPro Tech Metodu Nedir?

 

Değişik terminolojilerde 4 ya da 4'lü anlamında kullanılan Quad kelimesinin İngilizce eğitimimizde 4 karşılığı bulunuyor. İngilizce iletişim ve etkileşimin 4 ana unsuru Reading + Listening + Writing + Speaking becerilerinizi %25'erlik eşit dilimlerde profesyonel öğretmenler eşliğinde size kazandırıyor, İngilizce iletişim yeteneklerinizi eşit oranda geliştiriyor. QuadPro Tech İngilizce eğitiminde dünya devlerinden biri olan Macmillan yayınları yanında Londra, New York ve Miami'deki uluslararası dil okullarımızda ve üniversitelerin hazırlık programlarında kullanılan yöntem ve tekniklerle zenginleştirilmiş bir hibrit yöntemdir.

 

quadprotch, quadpro ingilizce metodu, quadpro metodu ile ingilizce, ingilizce quadpro metodu

 

QuadPro Tech'i Kimler Tercih Eder?

 

QuadPro Tech MEB ortaöğretim müfredatını tamamen desteklemesinin yanında, süper lise, Anadolu liseleri, özel kolejler, yabancı dil ağırlıklı eğitim veren ortaöğretim, üniversiteler ve yüksek öğretim kurumları öğrencilerine veriliyor. TOEFL, IELTS, (ÜDS, KPDS yeni formatı ile YDS) ve Proficiency sınav programlarına hazırlanan öğrencilerin Beginner seviyesinden Upper Intermediate ya da CEF kriterlerinde A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar kısa sürede ulaşmalarını sağlayacak eşsiz bir yöntemdir ve sözü geçen eğitim kurumlarınca tercih edilir.

 

QuadPro Tech'in Seviyeleri Nedir?

 

QuadPro Tech ne geleneksel bir yöntemdir ne de geleneksel yöntemlere uzak bir metottur. Klasik kurslara oranla %50 daha hızlı İngilizce eğitim veren bir eğitim sistemi bulunmaktadır. Öğrencilere PITMAN - ESOL ve CEF derecelendirme sistemine uyumlu bir şekilde eğitim sunulur.

   

Birinci 80/100 saatte > Elementary eğitimi verilir (A1 + A2)

İkinci 80/100 saatte > Pre Intermediate eğitimi verilir (B1)

Üçüncü 80/100 saatte > Intermediate eğitimi verilir (B2)

Dördüncü 80/100 saatte > Upper Intermediate eğitimi verilir (C1)

 

Her kur alınan İngilizce ders yoğunluğuna göre değişik süreleri gerektirir. Haftada 10 saatlik yoğun eğitim alan bir öğrencimiz 2 ayda 1 kuru, haftada 6 saat İngilizce eğitimi alan öğrencimiz ise 3 ayda 1 kuru tamamlar.

 

QuadPro Tech Nasıl İşler?

 

Yaşam İngilizcesi: İngilizce eğitim bölümleri QuadPro'da ünitelerden oluşur. Bu üniteler öğrencilerin okumayı ve konuşmayı sevdikleri konu başlıklarından meydana gelmiştir. Uzun yıllar yapılan araştırmalar ve anketler sonucu öğrencilerin dikkatini çeken ve günlük hayatta sürekli karşımıza çıkan konular üzerinde eğitim verir. Bu sayede öğrencilerimiz vital konuşma ve hayata dair eğlenceli bir İngilizce aktivitesi içinde kendilerini bulurlar. Örneğin QuadPro ile verdiğimiz okuma parçaları güncel yaşamda karşımıza çıkan gerçek dergiler kitaplar ve web sitelerinden birebir alınmıştır ve reel yaşama aittir. Bu yöntem bu dili yeni öğrenenler için İngilizceyi günlük hayata taşır böylece öğrencilerin İngilizceyi sınıfta ve gerçek yaşamda kullanmalarını sağlar.

 

Kişiselleştirme: QuadPro da öğrencilerimizin öğrendiği her şey onların kendi deneyimleri ve fikirleri etrafında odaklanır. Bu sadece öğrencilerimiz sanki kendi anadillerinde konuşuyormuşçasına dile gelip kusursuzca konuşmaya ve yazmaya başlarlar. Böylece gerçek yaşam İngilizcesini pratik yapma şansına erişirler. Kişiye özel ya da diğer bir tabirle kişiselleştirilmiş egzersizlerle öğrenme yöntemi demek, daha fazla kelime öğrenme, daha fazla konuşma ve daha fazla yazma becerileri kazanmak demektir.

 

Kolay Öğretebilme Özelliği: Öğretmenlerimiz QuadPro'da her an internette bulunan gelişmiş eğitim materyallerine ulaşma ve öğrenimi zenginleştirme, günceli yakalama yeteneğine sahiplerdir. Farklı duyulara hitap eden İngilizce dersler öğrencilerine öğrenme gücünü arttırır. Tüm bu katkılar öğrencinin İngilizceyi daha kolay öğrenebilmesine yardımcı olur.

 

Multimedya Desteği: CDler ve DVDlerle online materyaller öğrencileri dinleme, yazma, okuma, tanımlama (look & talk) ve konuşma becerilerini daha da gelişmesine neden olur. Günümüz teknolojisini kullanarak müziğin ve internetin ulaştığı her ortamda öğrencilerimizin bu materyalleri kullanabilme olanağı sağlar.

 

Öğrenciyi Konuşturma Tekniği: QuadPro Tech, grup içi, ikili çalışma ve solo çalışma konusunda öğrenciyi teşvik eder.  Öğretmeye çeşitlilik ve derslere enerji verir, öğrencilerin bilgisini arttırır. Work book çalışmaları kursiyeri konuşturmaya yönlendirmek için özel olarak hazırlanmıştır. Anlamlı konuşmalarla öğrencilerin kendi deneyimlerini kullanmaya sevk eder. Her ünite günlük yaşamda kullanılan diyalogların ön plana çıktığı şekliyle öğrenciye sunulur.

 

Günlük Kelimeler: QuadPro'da öğrencilere her kurda kazandıracağımız kelimeler gündelik hayatta kullandığımız ortalama 700 kelimeyi içerir. Bu kelimeler içinde örneğin "tuhafiyeci" kelimesini size öğretmiyoruz çünkü bu kelimenin gerçek yaşamda karşınıza sıklıkla çıkmayacağını savunuruz. Onun yerine çok sık kullandığımız sayılar, renkler, fiil ve isimler, koş, git, gel, al, sat, susadım, acıktım, ucuz, pahalı, bilet, su, çay, oda, sıcak, soğuk gibi günlük yaşamda kullandığımız kelimeleri sizlere öğretiyoruz.

 

Sistematik ve Planlı Eğitim: QuadPro öğrencileri kelime ve İngilizce grameri sık sık tekrar edecekleri için derste veya CD / internet desteği ile belli bir plan ve düzende kelime haznelerini geliştirirken, İngilizce zamanların da belleğe sistematik olarak yerleşmesini sağlar. Öğrencilerimiz özgüvenleriyle kendi kendilerine İngilizce kursumuz dışında bulundukları mekanda rahatça çalışabilirler.

 

Tam Konsantrasyon: QuadPro Tech, kursiyerlerin gerçek durumlarda ihtiyacı olan dile o anda konsantre olmalarını sağlar. Gündelik rollerle konuşma, iş görüşmesinde bulunma ya da seyahat etme gibi sınıf içi reel egzersizler yaparak, bu durumlarda kullanılan kelime ve cümle yapılarına odaklanmayı sağlar. Öğrenciye gerekli olan terminolojiyi sık sık tekrar ettirerek konuşma becerisi kazandırmanın yanında gerekli kelimeleri belleklere yerleştirme şansını vermektedir.

 

Provalar: QuadPro Tech kitap ve sisteme dayalı herhangi bir bağımlılık yaratmadan, öğrencilerin gerçek yaşamı sınıf ortamında prova etme olanağını sunar. Öğrenciler koşullarını bir bakıma kendileri yaratır. İşte bu ortamda gramer + kelime yapıları gerçek bir konseptte verilir. Böylece ingilizce kursundaki öğrencilerimiz gramerin gerçek form ve kullanım durumunu, dilin bu durumda nasıl çalıştığını test edebilir. Öğrencilerimiz, örnek cümleler tekrar tekrar dinlenir ve kontrollü olarak kişiselleştirilmiş ödevlerle hem okulda hem de evde pratik yapma olanağı bulurlar.

 

Online Çalışma: Provalarla çalışmalarını zenginleştiren öğrencilerimiz bir sonraki aşamada internet desteğini alırlar. Öğrenciler internetin olduğu her yerde, her cihazda QuadPro Tech'in egzersizlerini rahatça alabilirler, internet üzerinden çalışma kaynaklarını sınırsız kullanabilirler. Bu yöntem öğrencilerin bilgisini geliştirmeye ve kendilerini organize etmeye yardımcı olur. 

Öğretmen - Öğrenci Uyumu: Çoğu kursiyerin kabusu kurs devamlılığıdır. Eğitim sisteminden ya da öğretmenden elektrik / verim alamayan kursiyer önce devamsızlık yapmaya başlar. Bu durumun ikinci kademesi genellikle kursu terk etmektir. Buna izin vermemek için çeyrek asırlık tecrübemizle QuadPro Tech'i geliştirdik. Bu yöntem öğretmenin öğretmekten, öğrencinin de öğrenmekten keyif aldığı bir yöntemdir. Dolayısı ile eğitimde çok iyi bir senkronizasyon sergilemektedirler.

 

Özetle, tüm dünyada milyonlarca öğrenciye İngilizce eğitim olanağı sunan Macmillan gibi bir dünya devi ve çeyrek asırlık yurtdışı eğitim deneyimimizle geliştirdiğimiz QuadPro Tech, geleneksel metotların yarısı kadar bir sürede İngilizce eğitimde köklü bir çözüm sunuyor. ENGLISH WEST İngilizce dil okulumuzda QuadPro Tech'in etkisini görmeniz için sizleri de bekliyoruz.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim