• Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Basında West
  • Programlar
  • Saat ve Ücretler
  • Duyuru ve Kampanyalar
  • Yurtdışı Eğitim
  • İletişim

 

Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


İZMİR IELTS - CAMBRIDGE EĞİTİMİ


IELTS, sınavı Birleşik Krallığa (United Kingdom) bağlı ülkeler başta olmak
üzere, tüm dünyada geçerli ve akredite olan bir sınav tipidir. Ağırlıklı olarak akademik bir referansı bulunmaktadır. Ülkemizde de geçerli olan bu sınav skoru, yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerde hazırlık atlama, lisans, yüksek lisans, doktora ve post doktora programlarına kayıt olurken sahip olduğunuz İngilizceyi kanıtlamanıza olanak verir. Şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir'de sınava girebilme olanağı bulunan IELTS, İngiltere desteği ile daha da yaygınlaştırılma süreci içinde bulunmaktadır. 1 ve 9 puanlama arası, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinizi ölçen bir formatta öğrencilere verilmektedir. 

 

IELTS, Cambridge Üniversitesinin İngilizce ESOL Sınavlarını hazırlayan birimi tarafından düzenlenmektedir, dolayısı ile yapı itibarı ile Cambridge türevi sınavlarının formatına çok benzer. Bu sebeple IELTS ve Cambridge sınav eğitimlerini aynı müfredatta öğrencilerimize veriyoruz. Her iki sınav, Amerika'nın TOEFL'ına uluslararası alternatif olması açısından Birleşik Krallığın sunduğu bir prestij savaşının ürünüdür. Her ne kadar inkar edilse de özellikle Amerika ve İngiltere arasında yaşanan İngilizce eğitim ve prestij rekabetinin sadece bir koludur. IELTS, bir öğrencinin İngilizce dilinde yine 4 ana konudaki bilgi beceri ve birikimi ölçer. 4 ayrı konuda 40 sorudan oluşan ve 30 dakikalık dinleme bölümü akabinde genel okuma yazma veya akademik okuma yazma tercihinden biri yapılmaktadır. Her iki tercihin okuma bölümünde 3 konu ve 40 ar soru için 1 saat zaman verilir. İkinci 1 saatlik dilim genel ve akademik tercih yönünde yazı çalışmasını içerir. İlk bölümde 150, ikinci bölümde 250 kelimelik yazma çalışmasından sonra 3 bölümden oluşan 11 ila 14 dakikalık birebir konuşma bölümüyle sınav sonlanır.

 

IELTS SINAV YAPISI

Dinleme

4 Bölüm 30 dakika
40 Soru

Genel Okuma

<<<<< Tercih >>>>>

Akademik Okuma

3 Bölüm 30 dakika 3 Bölüm 30 dakika
40 Soru 40 Soru

Genel Yazma

Akademik Yazma

1. Bölüm 150 Kelime     1. Bölüm 150 Kelime
2. Bölüm 250 Kelime     2. Bölüm 250 Kelime

>>>>>

Konuşma

<<<<< 

3 Bölüm 11 - 14 Dakika

 

IELTS kursunu da TOEFL sınavında yaptığımız gibi Türkiye'de ilk kez bizler tarafından uygulanan 2 opsiyonda öğrencilerimize veriyoruz. 

Opsiyon 1 - KLASİK SİSTEMLE HAZIRLANMA

1- Öğrencilerimizi IELTS teknik yapısına uygun olarak hazırlanmış 100 soruluk bir düzey belirleme sınavına alırız

 

2- IELTS seviye belirleme sınavı sonucu İngilizce öğretmenlerimiz, sınavda ön plana çıkan eksik noktalarınızı tek tek saptar ve sizin için bir profil oluştururlar

 

3- Taban puanı aştığınızda (45 ve üzeri) sizi, IELTS'de dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizin yanında sahip olduğunuz gramer ve kelime haznenizi diagnostik bir değerlendirmeye alacağımız bir müfredat uygularız. Taban puanı aşamayan katılımcılarımız ise özel İngilizce eğitim sistemimizle 2,5 ay sürecek yoğun bir İngilizce eğitimle Intermediate yani Cambridge Preliminary seviyesine ulaştırırız. Bu seviye 10 tense ve ortalama 1200 kelimenin sahip olunduğu uluslararası bir seviyedir. Bu seviye İngilizcenin olmazsa olmaz yapı taşlarını içerir. 

 

4- Bu değerlendirmeden sonra sizi haftada 8 saat olmak üzere (Hafta içi 4 gün ya da Haftasonu 2 gün) 3 ay sürecek toplam 96 saatlik yoğun IELTS eğitim programına alırız. Bu eğitimde önceki yıllarda sınavda çıkmış sorular üzerinde British Council tarafından prezante edilen IELTS teknikleri ile soru çözme yeteneği, sınav süresini efektif değerlendirme ve sınava hazırlık konularını işler, eksik noktalarınızı bu sürede elemine ederiz. English West aynı zamanda IELTS formatına adapte edilmiş 35000 soruluk sınav arşivimize internet bazlı WestNET otomasyonu ile lap top, PC, I-phone, blackberry ya da pda telefonunuzdan bulunduğunuz yerde ulaşma ve on-line sınav alıştırmaları yapma olanağını da sizlere sunar. Bu eğitime ek olarak Etkin İnsan Kişisel Gelişim Enstitüsü eğitmenlerince sınav koçluğu programı uygulanır. Bu eğitimde sınav stratejisi oluşturma, stres kontrolü ve sınav zamanını efektif bir şekilde kullanabilme gibi kritik konularda kontrolü tamamen elinize alma becerileri sizlere kazandırılır. 

 

5- 96 saatin sonunda 1 ay boyunca 4 adet reel IELTS sınavı aynı disiplin ve atmosferde sizlere verilir. Bu sınavların amacı alacağınız gerçek IELTS sınavına sizi hazırlamak ve bu sınavı kolaylıkla vermenizi sağlamaktır. 

 

6- IELTS sınavına katılmanızın akabinde prosedür tamamlanmış olur. English West IELTS sınavında başarı gösteremeyen bir katılımcımızı hiçbir ek bir ücret almadan tekrar IELTS eğitimine alır ya da Callan Metod ile CPL seviyesinden CFC seviyesine sürecek konuşma üzerine odaklanmış gramer + İngilizce konuşma becerisi kazandıran kurslarına kayıt eder. 

 

Opsiyon 2 - CALLAN METOD İLE IELTS'E HAZIRLANMA

IELTS'in Cambridge Üniversitesinin ESOL Sınavlarını hazırlayan birimi ile organik bağından yukarıda söz etmiştik. Londra merkezli dil okulumuzun uygulamış olduğu Callan Metod'un son 20 yıllık verilerine göre metodun başarı oranı %95 olarak açıklanmıştır. Batı Avrupa dillerine sahip öğrenciler üzerinde yapılan bu araştırma sonucu, ülkemiz Ural Altay dili konuşan öğrencileri için oldukça iyimser olduğunu itiraf etmeliyiz. Bu nedenle Callan Metod'un kitaplarında da belirtildiği gibi CPL ve CFC seviyeleri için 80 saat eğitim yerine +60 saatlik ekstra bir eğitimle bu seviyeleri toplam 298 saatte veriyoruz. Bu 298 saatlik eğitimin her 25 dakikası revizyon ve birebir soru - yanıt, 10 ar dakika okuma, 5 er dakika yazma ve son 10 dakikada yeni konu işleme modülü ile işlenir. Ayrıca derslerde 2. saatin her 15 dakikalık bölümü de ekstra bir günlük konuşma aktivitesi sunulur. 

 

Bu verilere göre Callan Metod ile çeyrek zamanda Cambridge First Certificate seviyesine kadar ilerleyen öğrencilerimiz metodumuzun üstün eğitim teknikleri sayesinde 14 tense ve 2450 kelimeyi konuşacak noktaya kadar ulaşırlar. Daha üst seviyelerde İngilizce bilgisine sahip katılmacılarımızın alacağı İngilizce ders saati ve ücreti yapılacak seviye belirleme sınavı ardından doğal olarak daha da düşecektir. Stage 9'dan mezun olan yani CFC seviyesine ulaşan öğrencilerimiz Callan metodun hemen akabinde 6 haftalık IELTS model ve test çözüm tekniklerine dayalı bir yoğun eğitiminin ardından IELTS sınavına İngilizce kursumuz tarafından hazırlanmış olur. IELTS reel sınavının öncesinde tıpkı diğer sınav tiplerinde yaptığımız gibi kursiyerimiz her hafta ekstra 4 değişik IELTS hazırlık sınavına tabi tutulur. Buradaki amaç öğrencilerimizi gerçek sınava bu tarz alıştırmalarla hazırlamaktır. IELTS eğitimi boyunca ara testlerle de çözüm teknikleri öğrencilerimize verilmektedir.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim